Chłopcy z SP w Rymanowie na turnieju w Sieniawie

Ze względu na kapryśną aurę, turniej piłki nożnej dziesięciolatków o Puchar Tymbarku, przeniesiony został z Orlika w Rymanowie na halę sportową w Sieniawie, 17.11.2017r. W zawodach tych, na czwartym miejscu rywalizację zakończyła drużyna chłopców z naszej Szkoły Podstawowej, w składzie której wystąpili: Adrian Biel, Szymon Biniek, Adrian Chajec, Jakub Przybyła, Szymon Kamiński, Eryk Mazurkiewicz, Szymon Szerszeń i Wiktor Wacławski. Opiekunem drużyny był Krzysztof Litarowicz.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Marek Sokołowski


Dodane przez webmaster dnia 20 listopad 2017 17:47:103 Czytań - Drukuj

Uroczystości - 12 listopada 2017

Wyrosłe z serc ziarna braterstwa i zgody
na skrzydłach rozniesiem po kraju…

Gminne obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości i jubileusz 110- lecia powstania Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rymanowie oraz uroczyste ślubowanie klas pierwszych mundurowych rymanowskiego LO zgromadziły w naszym mieście w dniu 12 listopada br. nie tylko mieszkańców, lecz także wielu znamienitych gości z różnych stron kraju. Po uroczystej mszy świętej oraz pokazie musztry paradnej w wykonaniu klas wojskowych świętowanie przeniosło się do sali kina „Sokół”. Jako pierwszy zabrał głos Pan Burmistrz, Wojciech Farbaniec, który serdecznie przywitał zaproszonych gości i wyraził wdzięczność za ich przybycie. Gospodarz gminy przedstawił zarys ojczystej historii oraz przywołał okoliczności założenia rymanowskiego gniazda „Sokoła”, składając jednocześnie jubileuszowe życzenia i gratulacje jego członkom. Po symbolicznym zawołaniu Pana Burmistrza- „Wiwat Polacy! Wiwat nasza Najjaśniejsza Rzeczypospolita!”


Dodane przez webmaster dnia 20 listopad 2017 17:39:29Czytaj wiecej - 86 Czytań - Drukuj

Bliżej gwiazd, czyli „Piknik pod gwiazdami”

W listopadzie bieżącego roku szkolnego w dniach 08-09 zorganizowaliśmy dwudniową wycieczkę do Krakowa i Niepołomic. Wzięli w niej udział uczniowie, klasy 1A oraz 1C Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie, szczególnie Ci, którzy wykazują zainteresowanie przedmiotami przyrodniczymi.
W drodze do Niepołomic ,pierwszym celem naszej podróży było obserwatorium astronomiczne mieszczące się przy Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy ciepło przyjęci przez pracownika owego obserwatorium. Zwiedziliśmy kopułę obserwacyjną wraz z instrumentami astronomicznymi, które się tam znajdują. Kopuła ta mieści się na dachu budynku szkoły więc przy okazji mogliśmy podziwiać panoramę Jasła ...


Dodane przez webmaster dnia 20 listopad 2017 17:31:11Czytaj wiecej - 25 Czytań - Drukuj

Wycieczka kl.3 do lasu

26 września 2017 roku aby powitać złotą polską jesień klasy 3a i 3b wybrały się na wycieczkę do lasu - na prawdziwą lekcję przyrody. Głównym celem było obserwowanie zwierząt, rozróżnianie pięter roślinności w lesie oraz zbieranie leśnych skarbów. Wszyscy uczestnicy wyprawy doskonale przygotowali się do zajęć. Przynieśli lornetki, lupy, aparaty fotograficzne, atlasy grzybów. Bardzo dokładnie prowadzili obserwacje, notowali wszystkie spostrzeżenia. Pogoda była doskonała, świeciło słońce. Wszystkim dzieciom dopisywał doskonały humor. Największą atrakcją całej wyprawy okazał się dron i panowie którzy przy pomocy drona fotografowali wzgórze naszej pięknej Kalwarii.

Ewa Kinga Niemczyk i Urszula Ziemiańska


Dodane przez szkola_p dnia 17 listopad 2017 08:19:295 Czytań - Drukuj

Dzień Nauczyciela w kl.1-3

Dnia 16.10.2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia uczniów, przedstawicieli Samorządziku Uczniowskiego Nikoli Piwowar i Szymona Szerszenia.Przedstawienie przygotowali uczniowie klas trzecich pod kierunkiem pań Ewy Kingi Niemczyk i Urszuli Ziemiańskiej . Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków


Dodane przez szkola_p dnia 17 listopad 2017 08:15:49Czytaj wiecej - 26 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 158 1 2 3 4 > >>
Programy finansowane z Unii Europejskiej
Tłumacz
Szczęśliwy numerek

0

W sobotę nie losujemy
Wazne terminy


Listopad 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Nie ma wydarzen w tym dniu
fotonowinki
Chińskie Znaki
Odwiedziło nas:.

3358267

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008