Weselne korowody w Dniu Patrona rymanowskiej szkoły

Szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie przyjęły w 2008 roku za patrona Stanisława Wyspiańskiego. 28 listopada, w rocznicę śmierci artysty, obchodzono Dzień Patrona. W szkolnej auli przypomniano dorobek Mistrza, recytowano poezję, wcielono się w postacie z arcydramatu „Wesele”, odtworzono atmosferę kawiarni modernistycznej, w której bohema dyskutowała o sztuce.
Tego dnia szkoła wyglądała niczym galeria sztuki, na ścianach zawisły reprodukcje witraży, obrazów Wyspiańskiego, grafiki. Kierując się słowami Patrona: „Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny”, w barwnych korowodach (nawiązujących do „Wesela”) uczniowie przeszli ulicami Rymanowa do Przedszkola Św. Józefa, OREW i Urzędu Gminy w Rymanowie. Przypomnieli mieszkańcom miasta o Wyspiańskim; artyście wszechstronnym, który odcisnął piętno na naszej kulturze narodowej.
Na czele korowodu do Urzędu Gminy jechała zaczarowana bryczka Pana Mariusza Szula, a w niej para młoda, którą przywitały władze gminy: Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Krystyna Przybyła – Ostap, Pan Burmistrz Wojciech Farbaniec, Pan Jan Materniak - Zastępca, Radni Rady Miejskiej, Dyrektorzy i przedstawiciele młodzieży ze wszystkich szkół w gminie. Odbywała się bowiem w tym dniu Sesja Rady Miejskiej, na której została powołana Młodzieżowa Rada przy Radzie Miejskiej w Rymanowie.
Uczniowie zatańczyli krakowiaka, odegrali scenkę z „Wesela”, zaprosili na NARODOWE CZYTANIE „WESELA” i wystawę prac uczniów 12 grudnia 2017r. w Galerii w Rymanowie Zdroju oraz 14 grudnia w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie.

Małgorzata Kijowska


Dodane przez webmaster dnia 21 grudzień 2017 14:54:44248 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Tłumacz
Wazne terminy


Wrzesień 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Nie ma wydarzen w tym dniu
fotonowinki
Chińskie Znaki
Odwiedziło nas:.

3709017

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008