Finał obchodów Dnia Patrona Szkoły

Zwieńczeniem tegorocznych kilkudniowych obchodów Dnia Patrona Szkoły w ZSP w Rymanowie było spotkanie uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości na auli im. M. Góry.
Dwa tygodnie wcześniej, 27 listopada 2017 rozpoczęliśmy je kolorowymi pochodami, przemierzającymi ulice naszego miasta.
2 grudnia 2017 w Rymanowie Zdroju wspólnie z mieszkańcami gminy, którzy przybyli wieczorową porą do zdrojowej Galerii, czytaliśmy fragmenty „Wesela” S. Wyspiańskiego, tym samym włączając się w cykl Narodowego Czytania „Wesela”. Od chwili swojego powstania jest to utwór, który pozwala na szeroką interpretację i budzi dyskusję na temat Polski. Kiedyś wzniecił potrzebę wspólnoty Polaków. Dzisiaj patrzymy na utwór Wyspiańskiego optymistycznie, mnóstwo dzieł inspirowanych jest twórczością Wyspiańskiego.
14 grudnia 2017 roku Dyrektor ZSP w Rymanowie p. E. Nadziakiewicz serdecznie powitała wszystkich zebranych w murach rymanowskiej Alma Mater. W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością p. W. Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów, p. J. Materniak – zastępca Burmistrza, p. K. Przybyła-Ostap – Przewodnicząca Rady Miejskiej, p. D. Rygiel, - Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej, p. D. Litarowicz – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, p. M. Rygiel – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, p. P. Banaś – Nadleśniczy Nadleśnictwa Rymanów, s. B. Słowik – Dyrektor Przedszkola Św. Józefa, s. A. Sieczkowska, p. J. Szepieniec – współwłaścicielka hotelu i restauracji Jaś Wędrowniczek oraz p. A. Konderak – Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP.
Spotkanie rozpoczęło się multimedialną prezentacją zatytułowaną „Wyspiański a Rymanów Zdrój”. Refleksyjna piosenka z repertuaru P. Gintrowskiego w wykonaniu p. S. Penara zbudowała podniosły nastrój uroczystości na początku.
Następnie Pan Młody i Panna Młoda w strojach z epoki swoim tańcem i dialogiem zaprosili wszystkich w krainę „Wesela”. Scenki i dialogi z Wesela w wykonaniu uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości przeplatały się z tańcem i utworami muzycznymi wykonywanymi przez uczniów naszej szkoły. Młodzież na widowni słuchała z zapartym tchem i nagradzała gromkimi brawami wszystkich wykonawców.
Godnie uczciliśmy Patrona Szkoły w tym roku. Możemy już myśleć o przyszłorocznych obchodach i na pewno będą one równie huczne, widowiskowe i zapadające w pamięć.

Marta Dracz


Dodane przez webmaster dnia 21 grudzień 2017 14:56:42256 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Tłumacz
Wazne terminy


Wrzesień 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Nie ma wydarzen w tym dniu
fotonowinki
Chińskie Znaki
Odwiedziło nas:.

3708886

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008