„Trzynastego wszystko zdarzyć się może…”

Tak właśnie śpiewała legendarna piosenkarka bigbitu Katarzyna Sobczyk. Piątek 13 kwietnia okazał się być niezwykle szczęśliwym dniem dla Mateusza Kasperkowicza, ucznia klasy 1C naszego liceum, bowiem właśnie w tym dniu znalazł się w gronie zwycięzców X edycji Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego przez PWSZ w Krośnie.
Konkurs ten ma formę zbliżoną do rozszerzonej matury z języka angielskiego lub raczej egzaminu CAE (Certificate in Advanced English), zatem składa się z trzech części.
Do konkursu zgłosiło się łącznie 72 uczniów, którzy na początek zmierzyli się z testem obejmującym zadania ze słuchania, czytania oraz gramatyki. Po tej części komisja wyłoniła dziesiątkę uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Następnie uczestnicy zmagań mieli 45 minut na napisanie wypracowania, zaś na koniec zdawali egzamin ustny.
Mateusz ostatecznie uplasował się na 4 miejscu. Oprócz gadżetów oraz książek otrzymał voucher uprawniający go do bezpłatnego zdawania egzaminu CAE, który jest uznawany przez ponad 4000 instytucji edukacyjnych i firm. Potwierdza on zaawansowany poziom znajomości języka angielskiego. Certyfikat z egzaminu CAE można wykorzystać przy aplikowaniu na uniwersytet oraz podczas składania podania o wizę studencką w Wielkiej Brytanii i Australii. Poświadcza on znajomość angielskiego na poziomie oczekiwanym od studentów licencjackich i profesjonalistów pracujących w renomowanych firmach. Test CAE umożliwia odniesienie sukcesu w pracy i nauce w krajach anglojęzycznych. Prawie wszystkie uczelnie brytyjskie, uniwersytety i instytuty TAFE w Australii oraz uczelnie wyższe w USA i Kanadzie uznają testy CAE. Zdanie egzaminu pomaga uzyskać nawet do 70 dodatkowych punktów UCAS Tariff. Warto nadmienić fakt, iż egzamin ten kosztuje około 620 PLN.
Zwycięzcy gratulujemy wiedzy, umiejętności, odwagi, jak również niezaprzeczalnego talentu językowego, a także życzymy podobnych sukcesów w przyszłości.
Anna Kenar – Szul
(nauczycielka języka angielskiego w ZSP Rymanów)


Dodane przez webmaster dnia 22 kwiecień 2018 11:05:51383 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Zdalna Szkoła
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

7220508

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008