Licealiści ZSP Rymanów z musztrą paradną na mistrzostwach świata

Uczniowie z klas wojskowych ZSP w Rymanowie wchodzący w skład pododdziału Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół’, po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i pomimo trwających wakacji stawili się w komplecie, aby wziąć udział w uroczystym zakończeniu XVII Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Wędkarstwie Muchowym, które rozgrywane były na rzece San w Myczkowcach. Uroczysta gala zakończenia mistrzostw połączona z ceremonią wręczania medali dla zwycięzców odbyła się 12 sierpnia 2018 w amfiteatrze, w Polańczyku. Fakt przyznania Polsce organizacji mistrzostw świata jest wielkim wyróżnieniem dla kraju i regionu. W imprezie tej wzięło udział 10. państw, w tym tak odległe kraje, jak Stany Zjednoczone, czy też Republika Południowej Afryki.
Zaproszenie wystosowane przez władze Polskiego Związku Wędkarskiego do uświetnienia tak dużej imprezy przez naszą młodzież świadczy o tym, iż jesteśmy rozpoznawalni w regionie, jesteśmy marką samą w sobie, znakiem jakości, solidności i niezawodności. Młodzież zrzeszona w szeregach PTG „Sokół” Rymanów od lat pracuje na to uznanie reprezentując Zespół Szkół Publicznych i Gminę Rymanów w uroczystościach związanych z obchodami świąt państwowych i rocznic na terenie kraju i za granicą. Bierze też udział i uświetnia wiele innych wydarzeń lokalnych. Licealiści z ZSP Rymanów od czterech lat wygrywają wszystkie Wojewódzkie Przeglądy Musztry Klas Mundurowych i każdego roku reprezentują Podkarpacie na przeglądach ogólnopolskich odnosząc liczne sukcesy.
Nad Jeziorem Solińskim, oprócz pokazu musztry paradnej, uczniowie z rymanowskiej mundurówki, w historycznych, galowych mundurach sokolich, wspaniale prezentowali się, jako ambasadorzy przyjezdnych ekip w uroczystym przemarszu ulicami Polańczyka oraz w pocztach sztandarowych, podczas dekoracji zwycięzców i odgrywania hymnów państwowych. Indywidualnym mistrzem świata w wędkarstwie muchowym został Szymon Konieczny. Drugie miejsce zajął wędkarz z Francji a trzecie z Hiszpanii. W klasyfikacji drużynowej wygrała Polska przed Hiszpanią i Czechami. Szymon Konieczny jest uczniem LO Rymanów.
Serdecznie gratulujemy Tobie Szymku wywalczonych tytułów mistrza świata i złotych medali oraz życzymy dalszych sukcesów.
Tekst i fot. Marek Sokołowski


Dodane przez webmaster dnia 04 wrzesień 2018 19:37:03189 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
PNWM Jugendwerk
Tłumacz
Wazne terminy


Styczeń 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Nie ma wydarzen w tym dniu
fotonowinki
Chińskie Znaki
Odwiedziło nas:.

3852584

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008