Nietuzinkowa kolacja w Jasiu Wędrowniczku

W dniu 09.11.2018r. uczniowie klasy ILA wraz z wychowawczynią, a także przedstawiciele pozostałych klas pierwszych rymanowskiego liceum wraz z wychowawcami udali się do restauracji Jaś Wędrowniczek na uroczystą kolację, aby uczcić debatę Open Space Technology na temat Ekonomii Społecznej połączoną z happeningiem czytelniczym pod hasłem „Sytuacja czytelnictwa wśród Twoich najbliższych – jak to widzisz?” Obydwa te wydarzenia miały miejsce 16.10.2018r., zaś kolacja była nagrodą za wygranie konkursu związanego właśnie z wyżej wymienionym happeningiem czytelniczym.

Rozpoczęła się ona punktualnie o godzinie 18:00 i odbyła według zasad protokołu dyplomatycznego w towarzystwie znamienitych gości, wśród których znaleźli się: były doradca Prezydenta Bronisława Komorowskiego – Pan Profesor Roman Kuźniar, Pan Zbigniew Ungeheuer – prezes Stowarzyszenia Portius oraz Pan Sławomir Stefański – wójt Gminy Wojaszówka. Towarzyszyła nam również właścicielka lokalu – Pani Justyna Szepieniec, która jako gospodyni spotkania zadbała o bardzo przyjemną atmosferę.

Po wejściu do sali, w której stał ogromny, pięknie nakryty stół, goście zostali mile przywitani przez kelnerów oraz właścicielkę lokalu. Każdy z nas miał swoje wyznaczone miejsce oraz kelnera, który go obsługiwał. Pan Kuźniar uroczyście wznosząc toast rozpoczął kolację. Opowiedział nam o tym, czym się zajmuje oraz o napisanych przez siebie książkach – w tym jednej w języku angielskim. Od Niego usłyszeliśmy także, jak powinniśmy zachowywać się przy stole. Odbyło się również wiele dyskusji na temat historii Polski oraz nadchodzącym wówczas Święcie Niepodległości. Usłyszeliśmy także wiele ciekawych anegdot. Z całą pewnością przysmaki, które serwowali nam kelnerzy, uświetniły kolację. Przystawka, zupa, drugie danie oraz deser były niezwykle wykwintnie podane i bardzo smaczne. Spotkanie zakończyło się po godzinie 20:00, kiedy to w dobrych humorach udaliśmy się do swoich domów. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Justynie za zorganizowanie tej wspaniałej kolacji oraz goszczenie nas w swojej restauracji.


Tekst: Julia Mazur (uczennica klasy 1 LA)

Dodane przez webmaster dnia 17 listopad 2018 21:05:07441 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Zdalna Szkoła
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

7220338

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008