Pani Dyrektor czyta dzieciom

Umiejętność czytanie jest niezwykłą wartością dla człowieka. Rozwija język, pamięć i wyobraźnię, poprawia koncentrację, uczy myślenia, rozbudza zainteresowania, przynosi ogromną wiedzę. Czytanie buduje więź pomiędzy czytającym a dzieckiem. Jest znakomitym sposobem na budowanie mocnego systemu wartości dziecka i kształtuje jego wrażliwość moralną.

Dobrodziejstwa płynące z czytania są tak wielkie, że ciągle organizuje się akcje propagujące czytanie dziecku. W Szkole Podstawowej w Rymanowie od dwóch lat trwa rozwijająca czytelnictwo akcja "Czytam ja, czytasz ty ...". Nauczyciele starają się niemal codziennie czytać uczniom fragmenty ciekawych pozycji literatury dziecięcej. Czytamy także w czasie zajęć świetlicowych i wdrażamy najmłodszych do samodzielnego czytania. Rozbudzając w dziecku miłość do książki i literatury korzystamy z atrakcyjnych pozycji literackich i ciekawych form pracy z książką.

Potrzeba kontaktów dziecka z książką nie powstaje samorzutnie. Jeśli dziecko nie będzie się z nią stykać, to nie będzie odczuwało jej braku.

26 listopada do wspólnego czytania zaprosiliśmy Panią Beatę Suwałę – Szczechowską. Pani Dyrektor zaprezentowała uczniom z klas drugich fragmenty książki "Przygody Gangu Słodziaków2". To znane dzieciom, przygody zwierzaków zamieszkujących leśna polanę. Książka napisana przez Renatę Piątkowską bawi i uczy. Warto podkreślić, że w nowym kanonie lektur dla maluchów jest kilka naprawdę wartościowych pozycji. W zimowe długie wieczory polecamy do wspólnego czytania chociażby „Dziewczynkę z parku”, albo „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.


Opracowanie : Ewa Niemczyk, Barbara Radzięciak

Dodane przez webmaster dnia 03 grudzień 2018 13:54:0399 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
PNWM Jugendwerk
Tłumacz
Ranking Perspektywy
fotonowinki
Odwiedziło nas:.

4132263

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008