Pasowanie na ucznia

24 października 2018 r. to szczególny dzień w naszej szkole - „PASOWANIE NA UCZNIA”. Już od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, podniosła atmosfera panująca na auli im. Marka Góry - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klas pierwszych wypadło jak najbardziej uroczyście.

43 uczniów pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowywało się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia wychowawcy klas pierwszych powitali gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, a szczególnie serdecznie uczniów. Z pomocą czwartoklasistów dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, błysnęli talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki, recytowane wiersze były dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Elżbieta Nadziakiewicz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" – mówiła dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Uczniom zostały wręczone upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Pani dyrektor życzyła uczniom samych sukcesów i powodzenia.

Do życzeń dołączyła się dyrektor Przedszkola siostra Ewa Wilk wraz z nauczycielami Przedszkola obdarowując pierwszaków słodkościami. Następnie koleżanki i koledzy z klasy czwartej życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.


Tekst: Ewa Kinga Niemczyk, Urszula Ziemiańska

Dodane przez webmaster dnia 13 grudzień 2018 17:49:07119 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
PNWM Jugendwerk
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

4268333

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008