Miała być zielona szkoła, a była biała …

Styczniowa aura sprawiła wszystkim dzieciom wspaniałą niespodziankę, ale drugoklasiści ze SP w Rymanowie zapamiętają tę piękna zimową pogodę na zawsze. Kiedy pakowali się przed swym pierwszym, samodzielnym wyjazdem do tzw. zielonej szkoły, nie wierzyli w zabawy na śniegu i szaleństwa na torze saneczkowym. Program pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych przewidywał zimowe zajęcia sportowe, ale przyroda robiła swoje i udowadniała, że jesień może być latem, a zima jesienią. Roztropne mamy spakowały jednak pękate walizy i świetnie dostosowały ubrania swych dzieciaków do panujących warunków atmosferycznych. A śnieg padał, padał, padał i zrobiło się nie tylko biało, ale pięknie, puszyście i bajkowo. Zwłaszcza wieczorny spacer po parku uzdrowiskowym olśnił nas kolorami świątecznych dekoracji podkarpackiej stolicy dzieci. Świeże zaspy nie tylko kusiły aby w nie wejść, ale także by w nich figlować bez końca.

Wyjazdy na zajęcia zielonej szkoły to przede wszystkim fantastyczna okazja do sprawdzenia samoobsługi i samodzielności dziecka w wielu aspektach jego życia. Wyrabianie umiejętności dbania o swoje zdrowie i higienę osobistą. To wypoczynek poprzez aktywność ruchową, muzyczną, artystyczną i tworzenie atmosfery sprzyjającej kształtowaniu twórczej postawy dziecka. To doskonała okazja do kształtowania postaw prozdrowotnych poprzez spacery, gry i zimowe zabawy na świeżym powietrzu. Pobyt w Rymanowie – Zdroju, miejscu o dużych walorach turystycznych i zdrowotnych to także okazja do poszerzenia wiedzy o legendy i wydarzenia historyczne związane z najbliższą okolicą, naszą Małą Ojczyzną. Niby tak blisko, a przecież daleko ... Cudze chwalimy, swego nie znamy ...

Najważniejszym celem wyjazdu było jednak kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych, czyli integracja zespołów klasowych poprzez zabawę i liczne konkursy z elementami zdrowej rywalizacji.

Kronika Domu Wczasów Dziecięcych rejestruje liczne wpisy grup dziecięcych i młodzieżowych z całej Polski. Kadra świetnych pedagogów dostosowuje program pobytu do wieku i potrzeb zespołu. Obserwacja klasy w innej niż tylko szkolna rzeczywistość to dla każdego wychowawcy okazja jakiej nie można zmarnować. Tak więc zachęcamy i gorąco polecamy.

Tekst: Wychowawczynie klas 2a i 2b, Barbara Radzięciak i Ewa Niemczyk

Dodane przez webmaster dnia 08 styczeń 2019 20:26:46132 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
PNWM Jugendwerk
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

4268381

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008