Kiczera Biega

„Kiczera Biega”, to cykl zawodów w narciarstwie biegowym organizowanych w ośrodku narciarskim, w Puławach Górnych. W pierwszych, tegorocznych zmaganiach zorganizowanych 19 stycznia, wzięli udział najmłodsi narciarze ze szkoły podstawowej w Rymanowie, którzy swoją przygodę z tą dyscypliną rozpoczęli we wrześniu i pierwsze swoje kroki na nartach stawiają pod okiem instruktora Bogdana Kustronia. Nasi milusińscy narciarze nie mieli jeszcze okazji rywalizować w prawdziwych zawodach, do których przygotowywali się na prowizorycznych torach usypanych na boisku rymanowskiego Orlika.

W ostatnią sobotę po raz pierwszy mogli spróbować swoich sił w profesjonalnie zorganizowanej rywalizacji, na doskonale przygotowanych trasach biegowych, w cudownej, zimowej scenerii przy lekko minusowej temperaturze, z numerami startowymi na piersiach. I choć była to przede wszystkim rewelacyjna zabawa w gronie rówieśników to dla najlepszych zostało przygotowane podium i dyplomy.

W kategorii dzieci starszych zwyciężył Paweł Szepieniec przed Bartoszem Oleksińskim i Szymonem Bolanowskim, a na miejscu 4. sklasyfikowany został Szymon Biniek. Natomiast wśród najmłodszych na najwyższym stopniu podium uplasował się Filip Bolanowski, a jego tato, pan Grzegorz Bolanowski, startował w grupie dorosłych i w klasyfikacji OPEN zajął 5. miejsce, a w swojej kategorii wiekowej był 3. Nasi najmłodsi narciarze trenują i przygotowują się do zawodów pod opieką pana Bogdana Kustronia, nauczyciela wychowania fizycznego w ZSP Rymanów z uprawnieniami instruktora narciarstwa biegowego.


Tekst: Marek Sokołowski, fot. Bogdan Kustroń

Dodane przez webmaster dnia 21 styczeń 2019 19:36:42315 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Zdalna Szkoła
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

7195635

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008