Rymanowski Turniej matematyków

W przeddzień ferii w dniu 05.02.2019 r. uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego zostali zaproszeni do udziału w konkursie „Kwadrat wiedzy czy sześcian szczęścia”. Regulamin innowacyjnego konkursu został opracowany przez matematyków: p. Anetę Fil, p. Piotra Kowalczyka i p. Grzegorza Urbanka. Klasy pierwsze i drugie wybrały 3 osobowe delegacje klasowe, które rywalizowały między sobą w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej. Innowacyjność konkursu polegała na tym, że punkty osiągnięte przez uczniów w pisemnej części indywidualnej stawały się wkładem punktowym dla grupy w 1/3 swojej wartości, natomiast punkty osiągnięte przez grupę, zasilały indywidualne konto każdego uczestnika także o 1/3 swojej wartości. Dzięki temu, aż do końca nie było wiadomo, kto będzie zwycięzcą, ale przede wszystkim uzasadniało ważność każdego zdobytego punktu zarówno przez grupę, jak i w pracy indywidualnej. Najwięcej emocji wzbudziła część grupowa. Uczniowie przez 45 min. podejmowali próbę rozwiązania zadania. Każde zadanie rozwiązane prawidłowo, umożliwiało otrzymanie kolejnego zadania. W efekcie, uczniowie w pocie czoła biegali od swojego stanowiska do stolika sędziowskiego sprawdzając swój wynik i wracając w celu jego korekty lub po zdobyciu punktu próby rozwiązania nowego zadania.

Walka była zacięta gdyż szkoła ufundowała cenne nagrody rzeczowe dla zwycięzców: w części indywidualnej uczniowie walczyli o wysokiej klasy słuchawki bluetooth, głośniki, powerbanki. W części drużynowej, grupa walczyła o dzień „wolności” bez pytania dla całej klasy, wybrany w dowolnym – wcześniej ustalonym terminie oraz dla całej trójki zdobycie pewnego miejsca podczas wyjazdu do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w ramach realizowanego przez szkołę projektu.

W części grupowej niepokonana została klasa 2LA.

W części indywidualnej natomiast:

1 miejsce – Klamut Adrian – 2LA
2 miejsce –Wróbel Aleksandra – 2LB
3 miejsce – Ryglińska Weronika – 2LA


Postanowiliśmy nagrodzić także uczennice klasy 1LB – Sarę Di Pasquale, która osiągnęła taką samą ilość punktów jak Weronika, lecz o mały włos została pokonana w dogrywce.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu, a uczestnikom za udział i fajną zabawę. Zwycięzcom natomiast gratulujemy wiedzy i umiejętności współpracy w grupie!


Tekst: Kowalczyk Piotr

Dodane przez webmaster dnia 07 luty 2019 22:41:01196 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
PNWM Jugendwerk
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

4485817

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008