I Turniej Matematyków: „Kwadrat wiedzy czy sześcian szczęścia”

Pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Gminy Rymanów dnia 6 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbył się pierwszy Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Kwadrat wiedzy czy sześcian szczęścia”. Nazwa tego konkursu odzwierciedla idę i istotę jego formy. Uczniowie bowiem w celu osiągnięcia dobrego wyniku musieli wykazać się wiedzą podczas indywidualnego testu oraz umiejętnościami pracy zespołowej przy rozwiązywania zadań grupowych.

Konkurs podzielony został na dwie części. W pierwszej uczniowie rozwiązywali test pisemny składający się z zadań zamkniętych i otwartych. Uzyskane w ten sposób punkty były wkładem dla swojej drużyny o 1/3 wartości. Druga część grupowa - najbardziej emocjonująca - podczas której uczniowie pracowali w 3 osobowych zespołach, starając się podać poprawną odpowiedź na jedno z 20 zadań. Rozwiązanie jednego zadania stawało się przepustką do zmagań z kolejnym. Trzykrotna próba zakończona niepowodzeniem powodowała, że grupa uzyskała 0 punktów, ale mogła podjąć próbę rozwiązania kolejnego zadania. Uzyskane punkty z części drużynowej zasiliły konto nie tylko zespołu, ale także każdej z indywidualnych osób również o wartości jednej trzeciej. W ten sposób aż do końca nie wiadomo było, która grupa zwycięży i który uczeń osiągnie najlepszy wynik.

Do konkursu zgłosiło się 23 szkoły z okolicznych miejscowości w łącznej liczbie 99 uczniów podzielonych na dwie kategorie: szkoła podstawowa i gimnazjum. Po pierwszej części pisemnej nauczyciele poprawiali prace, a uczniowie mieli zorganizowany wykład z pracownikiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie dr Agnieszki Woźniak „Matematyka to język, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat”. Następnie rozpoczęła się część zespołowa, podczas której radość z rozwiązania zadania przeplatała się z niepokojem po otrzymaniu informacji od komisji o złym wyniku. Po zakończeniu podsumowane zostały punkty i wyłonieni zostali zwycięzcy:

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy a zwycięscy cenne nagrody łącznej wartości ponad 1500 zł - słuchawki bezprzewodowe bluetooth, głośniki bluetooth, powerbanki, a opiekunowie podziękowania. Nagrody wręczała Kierownik Oddziału Jakości i Zarządzania Edukacją w Krośnie – pani Lucyna Opoń.

ładamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie tego turnieju. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy. Mamy nadzieje że w przyszłym roku odbędzie się druga edycja tego turnieju.


Tekst: Aneta Fil, Kowalczyk Piotr, Grzegorz Urbanek

Zdjęcia: Maciej Czado


Film z konkursu:Dodane przez webmaster dnia 11 luty 2019 14:26:20588 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Zdalna Szkoła
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

7220573

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008