Bardzo Głodna Gąsienica w szkolnej świetlicy

W świetlicy dla dzieci przy szkole podstawowej od niedawna dostępna jest biblioteczka, w której zgromadziliśmy literaturę dla dzieci w języku angielskim.

Książki mają różny stopień trudności, od prostych rymowanek dla najmłodszych dzieci, przez bardziej bogate w treść, pisane prozą historyjki, po baśnie.

Dzieci przebywające w świetlicy mogą korzystać z książek i przeglądać je w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu. Rodzice mogą też wypożyczyć książeczki do domu na okres 1 tygodnia, aby czytając dziecku w domu, oswajać je z językiem angielskim i budować pozytywne skojarzenia. Chcemy w ten sposób rozszerzać ekspozycję dzieci na język angielski, ale również promować czytanie.

W naszej bibliotece znajdują się takie klasyki brytyjskiej literatury dziecięcej jak „The Very Hungry Caterpillar” Erica Carle’a, „We’re Going on a Bear Hunt” Michaela Rosena czy „The Gruffalo” Julii Donaldson. Dostępna jest też między innymi seria poziomowanych książeczek do nauki czytania Oxford Reading Tree, z której korzysta wiele brytyjskich szkół. Są to kolorowe, proste historyjki o przygodach sympatycznej rodziny i ich psa, która rozpoczyna się pojedynczymi słowami, następnie znajdziemy w niej proste, bardzo czytelne zdania, aby w końcu przejść do nieco bardziej rozwiniętych tekstów. To znakomita pomoc nie tylko w oswajaniu dzieci z brzmieniem języka, ale także w nauce prostych, a z czasem bardziej zaawansowanych słówek i konstrukcji.

Serdecznie zachęcam wszystkich rodziców do tego, aby zajrzeli do naszej na razie skromnej, lecz ciągle rozwijającej się biblioteki. Wszelkie szczegółowe informacje, dotyczące zasad korzystania ze zbioru znajdziecie Państwo u opiekunek świetlicowych, a także u mnie. Wiele z dostępnych pozycji można odszukać w wersji audio na youtube i tym samym wesprzeć, choć nie zastąpić, tradycyjne czytanie z książeczką w ręku.

Zapewniam, że każda minuta spędzona na czytaniu waszemu dziecku lub z waszym dzieckiem w języku angielskim będzie minutą zainwestowaną w jego rozwój.

Bardzo dziękuję Pani Agnieszce Walczak-Fabisz, która wsparła naszą inicjatywę przekazując nam część swojej prywatnej biblioteki.


Magdalena Garncarczyk
Nauczyciel języka angielskiego w szkole podstawowej

Dodane przez webmaster dnia 21 marzec 2019 19:21:46324 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Zdalna Szkoła
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

7220639

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008