HORROR W PRZEWORSKU

28.04.2019 koszykarki UKS ZSP Basket Rymanów rozegrały kolejny turniej ligowy U-13K. Spotkały się zespoły pretendujące do strefy medalowej i już przed turniejem zapowiadało się na zacięte mecze. Pierwszy mecz rozegraliśmy z MLKS - MOS Rzeszów i wygraliśmy go 24:23. Od samego początku wyszliśmy na kilku punktowe prowadzenie, którego pomimo pogoni rywalek, nie oddaliśmy do końca. Jednak prawdziwych emocji dostarczyło drugie spotkanie ze Stalą Stalowa Wola, w którym od samego początku przegrywaliśmy bardzo wyraźnie i nic nie zapowiadało emocji. Przed czwartą kwartą przegrywaliśmy różnicą 16-tu punktów i mecz wydawał się rozstrzygnięty. Jednak determinacja, skuteczność w ataku oraz solidna obrona pozwoliły odrobić straty i wyjść na jedno punktowe prowadzenie. Przy piłce były rywalki i w zamieszaniu pod koszem na 3 sekundy przed końcem, koszykarki ze Stalowej Woli „rzutem rozpaczy”, trafiły równo z końcową syreną i odniosły zwycięstwo 37:36. Czwartą kwartę wygraliśmy 19:4 zdobywając więcej punktów niż w pierwszych trzech.

W końcówce meczu sympatia widowni wyraźnie była po naszej stronie. Licznie zgromadzeni widzowie żywiołowo dopingowali rymanowski zespół, a po ostatnim gwizdku sędziego gratulowali drużynie Kamila Szepieńca. Po pechowo przegranym meczu w szatni panowała grobowa cisza przerywana od czasu do czasu płaczem. Dziewczęta były w szoku i nie bardzo mogły uwierzyć w to co się stało. Na szczególne wyróżnienie według trenera, swoją stabilną grą, zasłużyła Kornelia Magierowska, a skład zespołu uzupełniały: Klaudia Oberc, Milena Cypcar, Laura Urbanik, Patrycja Maśnik, Wiktoria Faryj, Kaja Kołodziejczyk, Sara Maścibrzuch, Julia Maślana, Nikola Przybylska, Klaudia Zając i Wiktoria Małopolska.

Dodane przez webmaster dnia 04 maj 2019 19:55:1750 Czytań - Drukuj