Pokazy z Fizyki na Politechnice Rzeszowskiej

Dnia 24.05.2019 grupka uczniów z klas 7,8 i 3GIM pod opieką Pana Marcina Kielara i Pana Jakuba Wojtowicza udała się do Rzeszowa. Naszym celem wycieczki były pokazy z fizyki na Politechnice Rzeszowskiej.

Pokazy składały się z czterech części. Pierwszym z nich były pokazy z działu mechaniki. Pokazane nam zostały doświadczenia z ruchu obrotowego, toczenia, momentu bezwładności i spadku swobodnego. W doświadczeniach brali udział nasi uczniowie, jest to pokazane na zdjęciach w galerii, do której zapraszamy.

Kolejną częścią były pokazy ze zjawisk atmosferycznych. Dowiedzieliśmy się o fizyce naszej ziemskiej atmosfery, półkul magdeburskich, zjawisku implozji. Poznaliśmy także w jaki sposób powstają tornada ognia, chmury, pioruny.

Trzecią częścią pokazów była fizyka zabawek. W której to Panowie za pomocą specjalnych zabawek pokazali nam różne doświadczenia. Wszystkich zgromadzonych na Sali zachwycił kalejdoskop oraz jego zasada działania.

Ostatnią częścią pokazów z fizyki były doświadczenia z drgań i fali. Poznaliśmy jak rozchodzą się fale poprzeczne i podłużne oraz także fale dźwiękowe. Na koniec pokazów panowie zaprezentowali nam piosenkę „jozin z bazin” w ich wykonaniu.

Po skończonych pokazach udaliśmy się do galerii handlowej na zakupy oraz zjeść ciepły posiłek. Były to ciekawe pokazy, dzięki którym lepiej zrozumiemy fizykę i otaczający nas świat.


Tekst: Jakub Wojtowicz
Zdjęcia: Jakub Wojtowicz, Marcin Kielar

Dodane przez webmaster dnia 24 maj 2019 15:21:38294 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Zdalna Szkoła
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

7220427

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008