Mistrzowie ortografii

Zakład Komunikacji Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie już po raz piąty zaprosił uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Krośnieńskim Dyktandzie PWSZ. Etap szkolny odbył się 28 lutego 2019 roku, a zwycięzcy wzięli udział w Wielkim Finale 2 kwietnia 2019 roku. Uczniowie zmierzyli się z wyjątkowo trudnym tekstem, który wymagał od nich doskonałej znajomości zasad pisowni bardzo skomplikowanych słów i konstrukcji zdaniowych. Za treść dyktanda, które przysporzyło uczniom wielu kłopotów, odpowiedzialny był znany językoznawca, profesor Kazimierz Sikora, ekspert w dziedzinie polszczyzny, miłośnik kultury wsi polskiej, pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Humanistycznego PWSZ im. Stanisława Pigonia.

Wyjątkowo cieszy nas fakt, że uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie znaleźli się wśród grona najwytrawniejszych znawców pisowni. W finale wzięło udział 5 uczniów naszej szkoły. Na podium w kategorii szkół ponadgimnazjalnych stanęła Martyna Rzeszut, zajmując III miejsce, w kategorii szkół gimnazjalnych i 7 – 8 klasy SP I miejsce zdobył Kacper Menet, a II Julia Hanus. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczone zostały uczniom 14 maja br. przez wiceprezydenta Miasta Krosna, Bronisława Barana oraz prorektora ds. studiów dr. Dominika Wróbla.

Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Dodane przez webmaster dnia 28 maj 2019 19:25:5489 Czytań - Drukuj