Poprzez zabawę w świat lektury

„Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara to powieść, która od 1912 roku wzrusza kolejne pokolenia młodych ludzi. Autor porusza problematykę przyjaźni, oddania, a także walki o wartości, które się wyznaje. Chłopcy poprzez zabawę uczą się szlachetności oraz lojalności wobec przyjaciół. Potępiają zdradę, szanują pokonanych w uczciwej walce. „Przygody, jakich doświadczają podczas walki o Plac, oduczają ich pochopnych ocen, wpajają zasady solidarności i koleżeństwa.”

W myśl tego przesłania uczniowie klasy 5a pod kierunkiem pani Beaty Miszczyk rozegrali pasjonujące starcie pomiędzy drużyną „Białych” (Chłopców z Placu Broni) a drużyną „Czerwonych Koszul” (Czerwonoskórych), w którym mogli wykazać się prawdziwym koleżeństwem, pomysłowością i solidarnością. Każda z grup ubrana w „barwy wojenne” przygotowała swój proporzec, w demokratycznych wyborach wybrała przewodniczącego oraz opracowała taktykę walki: obronę sztandaru i zdobycie jak największej ilości punktów. Wszystkie działania musiały być prowadzone uczciwie i honorowo, z poszanowaniem praw przeciwników. Każdy wynik był możliwy… Zacięty pojedynek zakończył tym razem „nie książkowo” – Czerwoni okazali się zwycięzcami! Zapowiedziany rewanż już wkrótce.

Godne podziwu jest zaangażowanie wszystkich uczestników, którzy dali z siebie wszystko…, a chłopcy z Placu św. Pawła byliby z pewnością z nich dumni, pokazali serce do walki i, co równie ważne, udowodnili, że czytanie lektur wcale nie musi być nudne!


Dodane przez webmaster dnia 30 maj 2019 16:00:3933 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
PNWM Jugendwerk
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

4494993

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008