SPYCHOWO 2019 – rymanowskie mundurówki na obozie

Uczniowie klas mundurowych rymanowskiego liceum rokrocznie wyjeżdżają na obóz sportowo – kondycyjny. Klasy pierwsze na Mazury a klasy drugie nad morze. W bieżącym roku, w połowie czerwca uczniowie klas pierwszych wyjechali do Stanicy Wodnej w Spychowie.

Głównym celem tegorocznego wyjazdu było doskonalenie umiejętności poruszania się w terenie, oraz poprawa sylwetki strzeleckiej z broni kulowej. Można było to osiągnąć w trakcie różnorodnych zajęć. Był to między innymi marsz z mapą i kompasem w warunkach dziennych i nocnych, zakładanie obozu w lesie, trzy spływy kajakowe oraz zajęcia strzeleckie na strzelnicy myśliwskiej z pistoletu GLOCK i pistoletu maszynowego SCORPION.

Uczniowie mieli również możliwość uczestniczyć w warsztatach w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Zapoznawali się między innymi z zagadnieniami dotyczącymi systemów zabezpieczeń dokumentów paszportowych, weryfikacji autentyczności, identyfikacji i odprawy pojazdów. Uczestniczyli w różnorodnych pokazach sprzętu specjalistycznego, uczyli się obsługi optoelektronicznych urządzeń obserwacyjnych (kamery termowizyjne i noktowizyjne), odbiorników GPS. Bardzo ciekawa i pouczająca była wizyta w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Nie zabrakło czasu na wyjazdy, podczas których mogli zobaczyć lokalne atrakcje tj. „Wilczy Szaniec” czy twierdzę Boyen w Giżycku.

Było to sześć pracowitych, pełnych wysiłku dni podczas których nie zabrakło czasu na kąpiel w jeziorze, piłkę siatkową plażową czy dyskotekę.

Uczniowie wrócili zmęczeni, bogatsi w nowe doświadczenia i bardzo zadowoleni.


Dodane przez webmaster dnia 24 czerwiec 2019 15:23:32121 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

6069478

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008