Podsumowanie projektu "Badacze Pogranicza Wilczych Gór"

W ubiegłym roku szkolnym grupa uczniów szkoły podstawowej pod opieką pani Urszuli Smereckiej uczestniczyła w projekcie pod nazwą "Badacze Pogranicza Wilczych Gór". Głównym celem tej inicjatywy była popularyzacja potencjału przyrodniczego naszego regionu oraz uświadamianie młodzieży znaczenia ekologii i ekoturystyki. W zajęciach mogli wziąć udział uczniowie szkół z polskiego oraz słowackiego obszaru Bieszczadów i Beskidu Niskiego, zwanego historycznie Wilczymi Górami, zaś same zajęcia miały uwrażliwić uczestników na piękno lokalnej przyrody.

W ramach warsztatów nasi uczniowie odbyli cztery wycieczki terenowe, podczas których poznawali tajemnice przyrody. Pozostało jeszcze podsumować projekt. W tym celu 27.09.2019 r. udaliśmy się do Huwnik, małej miejscowości na Pogórzu Przemyskim, gdzie odbył się "Zlot bioróżnorodności". Była to plenerowa impreza edukacyjna, dedykowana wszystkim szkołom zafascynowanym przyrodniczymi walorami Wilczych Gór. Na miejscu czekały na nas stoiska warsztatowe, każda ze szkół mogła uczestniczyć w czterech rodzajach zajęć edukacyjnych z zakresu przyrody. My pogłębialiśmy swoją wiedzę podczas następujących warsztatów: "Ornitolog w Wilczych Górach", "Warsztaty leśników kochających drzewa", "Tropy i ślady" oraz "Zapylacze z Wilczych Gór". Zajęcia były niezwykle różnorodne i interesujące. Przez lornetki podglądaliśmy życie drapieżnych ptaków, próbowaliśmy swoich sił w konkursie dotyczącym bieszczadzkich lasów, poznawaliśmy rodzaje tropów pozostawianych przez zwierzęta i zgłębialiśmy tajniki pszczelarstwa. Na zakończenie imprezy wysłuchaliśmy koncertu zespołu "Karczmarze".

Zlot był dla nas nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy, ale także uświadomił nam, że musimy zrobić wszystko, by ochronić otaczającą nas przyrodę. Tylko od nas zależy, czy potencjał przyrodniczy naszego regionu zostanie zachowany.


Tekst: M. Piech-Bolanowska

Dodane przez webmaster dnia 01 październik 2019 18:19:437210 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Zdalna Szkoła
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

7520338

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008