Lekcja w kinie, czyli „Jak Miś Paddington podbił nasze serca”

Piątek 4 października 2019r. był dla uczniów naszej szkoły dniem nietypowym. Większość lekcji dzieci spędziły w kinie. Centrum Edukacji Filmowej przygotowało ciekawe zajęcia dydaktyczne n/t kulturotwórczej roli kina. Nauczyciele otrzymali pomoc dydaktyczną w postaci scenariusza zajęć przygotowujących do projektu Lekcja w kinie - "Zanim pójdziesz do kina" autorstwa Barbary Klimczak. Wchodząc w królestwo X muzy, młodzi widzowie poznawali celowość istnienia kina jako ważnego zjawiska potrzebnego w życiu człowieka. Uczyli się także dokonywać refleksyjnej oceny sztuki filmowej. Na bazie wiersza Artura Zyskowskiego „O rodzinie w kinie” doskonalili swobodę wypowiedzi na temat prezentowanego na lekcji tekstu, a przy okazji utrwalali zasady właściwego zachowania się w instytucjach takich jakimi są kino, teatr czy filharmonia. Uczniowie opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z wizytą w kinie i repertuarze, który najchętniej oglądają.

Projekt Lekcja w kinie obejmował także ciekawe zajęcia dydaktyczne poprzedzające projekcję filmu „Kamera! Akcja! O tajemnicach planu filmowego”. Potem jeszcze tylko krótka „Podróż po kinie gatunków” i już można było zatopić się w miękkich fotelach kina Sokół, aby powędrować w świat Paddingtona.

Miś Paddington, w przyszłym roku skończy 60 lat. W rodzinnej Wielkiej Brytanii traktowany jest jak dobro narodowe. Książki o przygodach sympatycznego futrzaka w przydużym kapeluszu rozeszły się w 35 milionach egzemplarzy. Film także cieszy się wielkim powodzeniem. To jak donosi prasa „ rewelacyjne kino familijne: urocze, zabawne i słodkie niczym kanapki z pomarańczową marmoladą, którymi zajada się tytułowy bohater”. Uświetnia je doskonała obsada aktorska: Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters, Jim Broadbent, Peter Capaldi, Hugh Grant, Ben Whishaw i Brendan Gleeson. Polskie dzieci mogą zachwycać się dialogami dzięki wspaniałemu dubbingowi Artura Żmijewskiego, Jolanty Fraszyńskiej, Teresy Lipowskiej, Adama Ferencego czy Rafała Królikowskiego.


Opracowanie: Ewa Niemczyk, Barbara Radzięciak

Dodane przez webmaster dnia 06 październik 2019 17:42:01117 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

6170995

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008