Uczniowie SP z Rymanowa na XLII Wojewódzkim Zlocie Młodzieży w Bieszczadach

W dniach od 25- 28 września 2019 r. odbył się XLII Wojewódzki Zlot Młodzieży PTSM w Bieszczadach. Przez pierwsze dwa dni grupy z kilkunastu szkół wędrowały po szlakach turystycznych w okolicy Lutowisk, Stuposian, Kalnicy i Wetliny. Nasza grupa, licząca 21 uczniów i trzech opiekunów, poznawała masywy Połoniny Wetlińskiej i Smereka. Po zakończeniu wędrówek górskich wszystkie grupy młodzieży spotkały się w Lesku w dniach 27-28 września. Podsumowanie i zakończenie Zlotu zorganizowano w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym i Bieszczadzkim Domu Kultury.

W piątek w godzinach popołudniowych młodzież miała okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności w konkursach: krajoznawczym, ekologicznym i wiedzy o PTSM. W godzinach wieczornych wszyscy spotkali się w sali widowiskowej BDK, aby uczestniczyć w przesłuchaniach konkursu piosenki turystycznej oraz warsztatach krajoznawczych – konkursowej prezentacji multimedialnej „Moja mała ojczyzna”. W sobotę odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie Zlotu. Zostały ogłoszone wyniki konkursów, laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

W konkursie wiedzy o PTSM uczennice naszej szkoły zajęły drugie miejsce w kategoriach klas V-VI: Natalia Wojtasik i VII-VIII: Julia Szczechowska. Dawid Biniek zajął trzecie miejsce w konkursie ekologicznym w kategorii klas V-VI. Nikola Pelczar i Marlena Koszelewska zwyciężyły w konkursie prezentacji multimedialnej „Moja mała ojczyzna”. Nasza drużyna należała do najbardziej rozśpiewanych na rajdzie. W konkursie „Piosenki turystycznej” zajęła drugie miejsce, ustępując tylko SP ze Średniej Wsi.


Dodane przez webmaster dnia 07 październik 2019 22:47:3722 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

4676956

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008