Medalowa dyspozycja uczniów z LO w Rymanowie

12 października 2019 w Dźwiniaczu Dolnym koło Ustrzyk odbył się VI Ekologiczny Bieg i Marsz Nordic Walking „Szlakiem Bieszczadzkiej Tarniny”. W zawodach tych wzięła udział reprezentacja z LO w Rymanowie. Wszyscy spisali się bardzo dobrze zajmując czołowe miejsca. Nasz najlepszy obecnie kijkarz, Kuba Janiec, wreszcie pokazał na co go stać, zaprezentował pełnię swoich możliwości i pewnie wygrał kategorię M/30 pokonując po raz pierwszy w swojej karierze, wielu znakomitych zawodników, w tym między innymi najlepszą zawodniczkę Podkarpacia, wielokrotną medalistkę MŚ, ME i MP – Małgorzatę Kubiszyn. W tym miejscu należy wspomnieć, iż Kuba w rankingu OPEN, sklasyfikowany został na pozycji nr 4. Był wolniejszy jedynie od takich gwiazd światowego formatu jak: Tomasz Wojtowićz, Jacek Konik i Kazimierz Grządziel. Na szczególne słowa uznania zasługuje również postawa pozostałych naszych sportowców: Zuzanny Selwy, Oli Liniewskiej i Kuby Oliwko, którzy pomimo tego, iż nie ukończyli jeszcze 16 lat, musieli rywalizować w grupie z trzydziestolatkami. Dali radę !!!

Poradzili sobie z tym wyzwaniem doskonale i zdobyli miejsca na podium. Zuzanna Selwa podczas dekoracji stanęła na jego drugim stopniu, Kuba Oliwko na – 3., natomiast Ola Liniewska ambitnie walczyła z konkurentkami do samego końca nieznacznie przegrywając lokatę premiowaną podium. Ostatecznie zajęła bardzo wysoką, w pełni zasłużoną – 5.pozycję. Po kilkutygodniowej przerwie, do rywalizacji o najwyższe cele, ponownie przystąpiła nasza najbardziej utytułowana kijarka – nauczycielka w ZSP, pani Erwina Wilusz, która ma na swoim koncie między innymi: górskie wicemistrzostwo Europy w sztafecie mieszanej 2+2x5 km. i indywidualnie na 10 km. wywalczone na Laworcie w Ustrzykach, srebrny medal MP z Osielska i brąz mistrzostw Polski w biathlonowych nordic walking z Zakopanego. Pani Erwina może swój występ zaliczyć do bardzo udanych. Stoczyła pasjonującą walkę o podium z Małgorzatą Kubiszyn, która tym razem okazała się odrobinę szybsza i Bożeną Kończewską, z którą nieznacznie wygrała zajmując ostatecznie, w generalce, 2.miejsce. Gratulujemy całej ekipie znakomitych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Już jesteśmy bardzo mocni ! Dołączajcie do nas !! Będziemy jeszcze mocniejsi !!!