Szkolna strefa zabawy

Poniedziałek 13.01.2020

W pierwszym dniu ferii zimowych w naszej szkole dzieci miały sporo atrakcji sportowych: ścieżka zdrowia, zabawy siłowe na materacach oraz mocowanie w parach spowodowały, że dzieci z uśmiechem zaczęły zimowy odpoczynek. Po skończonych zajęciach sportowych dzieci udały się na zajęcia z robotyki, które prowadzili wykwalifikowani informatycy z naszej szkoły. Nasi najmłodsi programiści poznawali tajniki programowania rysując trasy i proste kolorowe kody dla ozobotów. Dzięki temu każde dziecko mogło zdecydować o tym, jak będzie zachowywał się robot. Dzieci wykonując w ten sposób swoje pierwsze zadania programistyczne szukały optymalnych rozwiązań, rozwijały myślenie algorytmiczne i kreatywność. Urozmaiceniem podstaw programowania stały się zestawy 96 puzzli o różnych funkcjach (linie proste, zakręty, zawracanie, pauzy, itp.) z których dzieci mogły stworzyć skomplikowane trasy i pętle dla małych robocików.

Wtorek 14.01.2020

„ Gotujemy z Tadziem” pod takim hasłem odbyły się wtorkowe zajęcia na świetlicy. Dzieci w obecności pana Tadeusza, sekretarza naszej szkoły, a zarazem pasjonata kulinarnego, nauczyły się jak wykonać pyszne, włoskie przysmaki. Mali kucharze samodzielnie dobierali swoje ulubione składniki tworząc tym samym kolorową pizzę. Po upieczeniu w specjalnie przygotowanym wcześniej piecu wspólnie zasiedliśmy do degustacji. Mieliśmy także przyjemność gościć Dyrekcję szkoły, która zachwycała się smakiem naszej pizzy. W drugi dzień ferii na zajęciach z robotyki nasi najmłodsi tworzyli trasy złożone z kolorowych kodów, układane były puzzle zawierające trasę dla ozobotów. Dodatkowo urozmaiceniem było sterowanie evobotem za pomocą tabletu oraz zabawa jego dodatkowymi funkcjami. Zwieńczeniem spotkania była wspólna zabawa „Magiczny worek”, która dostarczyła uczniom wiele radości i sprawiła, że każdy wrócił do domu z uśmiechem na twarzy.

Środa 15.01.2020

Dnia 15.01.2020 roku kolejny dzień ferii zimowych za nami, dzieci w świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach plastyczno - technicznych, wykonały przepiękne bałwanki ze skarpetek w wspaniałej atmosferze a także wzięły udział w zajęciach z robotyki z Panem Stanisławem Buczkiem i w zajęciach informatycznych które prowadził Pan Wiesław Szczurek. Wielka zmiana w sposobie „bawienia się” z robotami czyli programowanie w BLOCKLY. W ten sposób przeszliśmy od kodowania offline do kodowania przy pomocy monitorów komputerów wykorzystując internetowy edytor wizualny ozoblockly.pl, w którym można było pracować na pięciu poziomach trudności od nowicjusza do mistrza. Dzieci tworzyły swoje pierwsze programy, w których zakodowane zostały różne sposoby poruszania się i efekty świetlne wykonywane następnie przez ozobota.

Czwartek 16.01.2020

Kolejny dzień ferii w ramach Szkolnej Strefy Zabawy upłynął pod znakiem „Szkolnego Master Szefa”, czyli zajęć kulinarno -językowych. Dzieci pod opieką pań Anny Kandefer, Anny Śliwki i Marty K. Hanus z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowywały sałatkę owocową według ułożonego wcześniej przepisu w języku angielskim. Młodzi kucharze wykazali się dużą inwencją, z fantazją dekorując swoje desery. Równolegle odbywały się równie ciekawe zajęcia z robotyki, prowadzone przez p. Wiesława Szczurka. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Dzieci poznały sympatycznego kosmitę Scottiego, którego pojazd w wyniku awarii spadł na Ziemię. Dzieci musiały pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do pojazdu kosmicznego, programując jego ruchy przy pomocy specjalnych klocków.Było to duże wyzwanie wymagające dużej pomysłowości i zmysłu matematycznego, ponieważ nowe zadania stawały się coraz trudniejsze. Jednak nasi mali programiściz powodzeniem układali z klocków programy, które po zeskanowaniu kosmita Scottie wykonywał w aplikacji w tablecie. Dzięki temu dzieci mogły opanować podstawowe pojęcia programistyczne takie jak: instrukcja prosta i złożona, parametr, pętla itp.

Piątek 17.01.2020

W dniu 17.01.2020 roku spędziliśmy na naszej świetlicy bardzo intensywny dzień. Na początek nasi podopieczni uczestniczyli w sztukach walki na sali gimnastycznej, które prowadził Pan Bogdan Rajchel, następnie na wcześniej przygotowanych drewienkach wykonali piękne krajobrazy farbami wraz z Panią Anną Kandefer, Anną Kuśnierczak i Panem Bartoszem Lalkiem. Na koniec wszyscy wspólnie przypomnieliśmy sobie gry i zabawy z dawnych lat podczas maratonu gier zapomnianych. Dziękujemy wszystkim dzieciom za chęć uczestnictwa w zajęciach świetlicowych !!!! Udanych ferii !!! Pozdrawiamy serdecznie.


Nauczyciele prowadzący zajęcia w ferie

Dodane przez webmaster dnia 15 styczeń 2020 21:51:13197 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Zdalna Szkoła
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

7220457

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008