ODSZEDŁ ANTONI TEŁEWIAK

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, Współpracownika i Nauczyciela Antoniego Tełewiaka.

Antoni był wybitnym muzykiem, pedagogiem i organizatorem życia muzycznego w Krośnie i Rymanowie. Był absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Krośnie, gdzie uzyskał dyplom w zakresie gry na fortepianie, a następnie ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, uzyskując dyplom w zakresie gry na akordeonie. Podczas swoich krakowskich studiów współpracował z Teatrem STU. W roku 1980 rozpoczął pracę w szkole muzycznej w Krośnie, w której spędził niespełna 35 lat. Sprawował funkcję kierownika sekcji instrumentów klawiszowych oraz nauczyciela akordeonu. Równolegle pracował w szkołach muzycznych w Jaśle, a od 2013 roku także w Rymanowie. Wychował rzeszę absolwentów, laureatów międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, spośród których wielu do dziś jest zawodowymi muzykami.

Antoś bardzo angażował się w kulturalne życie miasta i regionu poprzez udział w licznych koncertach – jako akordeonista i pianista. Wykonywał różne rodzaje muzyki, od klasyki aż po jazz. Był ważną postacią w artystycznym życiu regionu. Współpracował z wieloma organizacjami i podmiotami propagującymi kulturę w mieście oraz ze wszystkimi, którzy choć trochę kochali muzykę. Antoni otrzymał wiele nagród i wyróżnień za zaangażowanie w pracę na rzecz młodego pokolenia oraz propagowanie kultury wysokiej, a w 2010 roku otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez ówczesnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Był też laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Krosna, Nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej oraz wielokrotnie otrzymywał Nagrody Dyrektora we wszystkich szkołach w których pracował.

W ostatnich latach Antoni Tełewiak pracował w Szkole Muzycznej I st. działającej przy Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie, angażując się także w wiele wartościowych projektów koncertowych i animując lokalną społeczność.
Antoni kochał muzykę i tą muzyką żył. Potrafił miłością do muzyki zarażać innych. Wielką radością było z Nim koncertować i słuchać Jego muzyki, która zawsze była żywa i wypływała z głębi Jego serca. Żal, że więcej razem nie zagramy. Będziemy wspominać wszystkie muzyczne rozmowy, zagrane wspólnie dźwięki oraz niesamowity muzyczny temperament Antosia, który udzielał się nie tylko muzykom na scenie, ale przede wszystkim publiczności.

W imieniu Społeczności Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie przekazuję wyrazy współczucia dla Rodziny Antoniego.Dodane przez webmaster dnia 23 lipiec 2020 06:42:356402 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Zdalna Szkoła
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

7519636

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008