Spotkanie organizacyjne szkół partnerskich w ramach projektu Erasmus+ w Gmunden (Austria)

Pierwszy dzień spotkania poświęcony był omówieniu i zaplanowaniu działań podejmowanych wspólnie w każdej szkole oraz zadań realizowanych osobno. Najważniejszym punktem naszych obrad było jednakże wypracowanie porozumienia w sprawie terminów poszczególnych spotkań młodzieży tzw. mobilności, które będą się odbywać w każdej ze szkół przez cały okres trwania projektu tj. 24 miesiące . Było to trudne zadanie ze względu na różną organizację roku szkolnego w każdej ze szkół. Pierwsze spotkanie było również świetną okazją do lepszego poznania się uczniów, którzy bardzo aktywnie brali udział w spotkaniu i wykazali się świetnymi pomysłami oraz zdolnościami organizacyjnymi. Uczniowie podzielili się swoimi doświadczeniami w pracy charytatywnej, opisali przeprowadzane w poszczególnych szkołach akcje charytatywne i przedstawili swoje konkretne pomysły na dalszą pracę społeczną.

Po południu wszyscy udali się na zwiedzanie fabryki wyrobów ceramicznych , z których słynie Gmunden. Była to okazja ażeby z bliska przyjrzeć się żmudnej pracy przy zdobieniu naczyń. Wieczór uczniowie spędzili we wspólnym gronie zwiedzając miasto i spacerując wzdłuż pięknego jeziora, nad którym położone jest miasto.

Następny dzień zaczął się równie pracowicie. Naszym celem stało się ustalenie sposobów komunikowania się oraz wymiany informacji i pomysłów pomiędzy szkołami. Uczniowie wspólnymi siłami założyli stronę internetową projektu:www.erasmusplus.jimdo.com oraz profil na feacbooku. Główny koordynator projektu mgr Florian Huber ze szkoły w Niemczech omówił dwa najważniejsze zagadnienia związane z realizacją projektu czyli „ Integration - Inklusion” , przypomniał jakie produkty musimy wypracować wspólnymi siłami i jakie cele powinny nam przyświecać przy realizowaniu danych działań.

Tego samego dnia wszyscy udaliśmy się do oddalonego 70 km od Gmunden pięknego miasteczka Hallstatt położonego w Alpach Salzburskich, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przepiękne krajobrazy zrobiły na nas niesamowite wrażenie, przy tej okazji dowiedzieliśmy się również o tym, że replika tego miasteczka znajduje się Chinach. Spacer po tym miasteczku był dla nas dużą atrakcją, a jednocześnie odpoczynkiem. Następnego dnia po krótkim podsumowaniu spotkania udaliśmy się w drogę powrotną. Następne spotkanie w ramach projektu odbędzie się w marcu 2015 w Niemczech. Nie pozostaje nam zatem nic innego tylko zabrać się do pracy. Najważniejsze zadania stojące przed naszą szkołą to m.in. nawiązanie bliskiej współpracy z domem dziecka, domem opieki społecznej, objęcie wsparciem i pomocą potrzebujących uczniów w naszej szkole, zorganizowanie przedświątecznej akcji „ Pomocna Dłoń”, zorganizowania spotkania z osobami mającymi duże doświadczenie w pomocy charytatywnej i pracującymi na co dzień z ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi. Chcielibyśmy również przybliżyć uczniom w ramach godzin wychowawczych takie tematy jak ; prawa człowieka, potrzeby osób niepełnosprawnych, integracja z osobami niepełnosprawnymi oraz integrowanie społeczności uczniowskiej.


Dodane przez webmaster dnia 27 listopad 2014 11:00:53518 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Tłumacz
Wazne terminy


Grudzień 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Nie ma wydarzen w tym dniu
fotonowinki
Chińskie Znaki
Odwiedziło nas:.

3414336

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008