Zależy nam na jakości

W Strategii Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie zapisaliśmy, że podstawowym założeniem w obszarze kształcenia jest proponowanie wysokiej jakości oferty edukacyjnej, otwartej na tradycyjne oraz nowe grupy odbiorców, uwzględniającej innowacyjne treści oraz formy kształcenia. Działania rymanowskiego liceum zmierzają do oferowania edukacji odpowiadającej zmieniającemu się społeczeństwu. Określając perspektywy rozwojowe, założyliśmy ponadto, że następować będą zmiany struktury i treści naszej oferty kształcenia wynikające z potrzeb zmieniającego się rynku pracy jak i zainteresowań naszych uczniów.

W związku z tym rozwijamy naszą współpracę z uczelniami wyższymi, aby nasi uczniowie mieli kontakt z wykładowcami jak i studentami. Pozwala im to na zapoznanie się z najbardziej nowoczesnymi technologiami, metodami kształcenia i wymaganiami rynku pracy.

W bieżącym roku szkolnym udało się nam podpisać umowę o współpracy w zakresie kształcenia i wychowania z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji Przemyśl – Rzeszów.

Inauguracyjne posiedzenie Podkarpackiego Forum Klas Prawniczych przy Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa odbyło się 25 listopada 2015 r. w WSPiA. Podczas spotkania dyrektorów i nauczycieli z podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych, prof. Czesław Kłak, Dyrektor Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa oraz Dyrektor Kolegium Prawa, przedstawił założenia Forum.

W jej ramach klasy humanistyczno – prawnicze, medyczne i wojskowo - mundurowe zostaną objęte patronatem WSPiA. Dla tych klas uczelnia przygotowała autorski plan zajęć z zakresu prawa, kryminalistyki, kryminologii, medycyny sądowej oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Będą one odbywały się w Laboratorium Kryminalistycznym, a także nowo utworzonej Pracowni Medycyny Sądowej oraz Pracowni Medycyny Ratunkowej. Cieszy nas fakt, że uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Jesteśmy przekonani, że nawiązana współpraca zaowocuje wieloma korzyściami dla uczniów, którzy bardzo chętnie biorą udział w wielu oferowanych im zajęciach dodatkowych.


Dodane przez webmaster dnia 16 grudzień 2015 19:43:58594 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Zdalna Szkoła
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

7220633

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008