Ortograficzne zmagania

Wzorem ubiegłego roku Zakład Polonistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zorganizował II Krośnieńskie Dyktando PWSZ. W naszej szkole w dniu 1 marca 2016r. do pierwszego etapu przystąpiła grupa kilkudziesięciu uczniów, zaś w powiecie ponad pięciuset ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Teksty dyktanda przygotowane przez prof .Kazimierza Sikorę charakteryzowały się wyjątkowo wysokim stopniem trudności. Nasi humaniści zmierzyli się jednak z nimi i osiągnęli wysokie wyniki. Do etapu finałowego zakwalifikowali się:
ze szkoły podstawowej – Patrycja Sieńko, Kacper Menet, Julia Hanus, Martyna Wołczańska – klasa 6b, Maciej Muzyka – 5a, Katarzyna Penar – 5b, z gimnazjum – Wernika Wiernasz – klasa 3GB, Anita Paczkowska, Joanna Wołaczańska – klasa 3GA, Mateusz Kasperkowicz – 2GA, Maksymilian Skwirut – 2GB, Alicja Lorenc, Kristian Wołczański – 1GA, z LO – Aleksandra Gubała – klasa ILC, Kinga Zawidlak – 2LB, Natalia Kuchta – 1LB, Anna Łątka – 2LC.
W wielkim finale, który odbył się 9 marca w auli PWSZ, ponad 200 osób zmagało się z niezwykle trudnym tekstem. Oto jego frag.: „O zawodach we wschodnich sztukach walki zorganizowanych w hali w Jaworznie-Szczakowej. Wzięli w nich udział m.in. pół-Haitańczyk, Chorwat, a także zawodnik z Haczowa, który okazał się nie byle jakim herosem”
Okazuje się, że zainteresowanie ortografią nie słabnie, uczniowie z zapałem chcą się mierzyć z trudnościami polskiej pisowni.
Wyniki finału okazały się bardzo pozytywne dla naszej szkoły.
Uczeń klasy 6b szkoły podstawowej – Kacper Menet zajął trzecie miejsce w Finale Krośnieńskiego Dyktanda. Został uhonorowany podczas uroczystego wręczenia nagród dla Laureatów Finału z udziałem Prorektora prof. ndzw. dr hab. Zbigniewa Barabasza, które odbyło się w budynku Rektoratu PWSZ w dniu 26 kwietnia br.
Nasza młodzież gimnazjalna i licealna również osiągnęła dobre wyniki, zajmując kolejno 15., 16. i 17. miejsce. W grupie gimnazjalnej: Weronika Wiernasz, Mateusz Kasperkiewicz i Krystian Wołczański, wśród licealistów: Aleksandra Gubała. Wszystkim uczestnikom trudnych zmagań ortograficznych serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Smerecka


Dodane przez webmaster dnia 10 maj 2016 10:57:23595 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Zdalna Szkoła
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

7220588

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008