Jasełka po angielsku

22 grudnia odbyły się w Zespole Szkół Publicznych jasełka w angielskiej wersji językowej przygotowane przez uczniów klas czwartych szkoły podstawowej przy wsparciu uczniów szkoły muzycznej oraz ich nauczycieli.
Jasełka, czy w tym przypadku „nativityplay”, są coroczną bożonarodzeniową tradycją zarówno w Polsce, jak i w Anglii. Mają one na celu przybliżyć uczestnikom i widzom scenki z narodzenia Jezusa i tym samym wprowadzić wszystkich w cudowny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.Oprócz tego nadrzędnego, nam przyświecały jednak również inne cele – po pierwsze, uczniowie biorący udział w przedstawieniu mieli okazję wzbogacić swoją znajomość języka angielskiego. Tekst jasełek, choć dowcipny i przyjemny, nie był łatwy do zapamiętania, jednak aktorzy stanęli na wysokości zadania i ze sceny popłynęła piękna angielszczyzna, której nie powstydziłby się niejeden rodowity Anglik. Drugą przesłanką do zorganizowania przedstawienia była chęć zaznajomienia uczniów z angielskimi tradycjami bożonarodzeniowymi, wszak nie da się nauczyć języka obcego, nie poznając kultury i tradycji kraju. Takie lekcje czasem pokazują różnice, a czasem przybliżają nas do innych krajów i kultur. Chociaż Anglia i Polska to, zdawałoby się, dwa odległe kraje, to uczniowie na scenie zobaczyli tę samą ciasną stajenkę, Marię i Józefa zatroskanych o małego Jezuska, nawet aniołowie, pastuszkowie i trzej mędrcy ze Wschodu niczym się nie różnili od tych naszych, polskich. Tylko kolędy inne popłynęły ze sceny, bo zadbaliśmy, aby były to tradycyjne angielskie pastorałki, co bardzo docenił nasz zaprzyjaźniony Anglik i specjalny gość naszych jasełek –Pan Frantisek Geisler. Powiedział nam po spektaklu, że dźwięki tych pięknych melodii zagranych na żywo przez uczniów szkoły muzycznejprzypomniały mu święta spędzane przed laty w jego rodzinnym kraju i wzruszyły go do łez. Frantisek pochwalił również wszystkie dzieci, które pięknie wystąpiły na scenie.
To była fajna przygoda, bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w organizację przedstawienia, zarówno jako aktorzy, scenografowie, jak i muzycy. W naszej szkole jest tyle aktorskich talentów, że na jasełkach nie poprzestaniemy!

Grażyna Kwiatkowska i Magdalena Garncarczyk


Dodane przez webmaster dnia 18 luty 2017 12:55:16601 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Zdalna Szkoła
PNWM Jugendwerk
Deutsch Plus+
Tłumacz
Ranking Perspektywy
Odwiedziło nas:.

7220374

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008