Erasmus plus w ZSP Rymanów


„Wielojęzyczność kluczem do rozwoju” to tytuł nowego projektu realizowanego w roku szkolnym 2017/18 w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie. Projekt dotyczy tym razem mobilności kadry edukacyjnej i wiąże się z wyjazdami wybranych nauczycieli na dwutygodniowe kusy metodyczno – językowe i językowe do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii i na Maltę. Nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego będą doskonalić swój warsztat pracy oraz znajomość języka, natomiast nauczyciele innych przedmiotów będą uczyć się języka angielskiego i języka niemieckiego. Nauczyciele chcieliby również podczas pobytu za granicą nawiązać nowe kontakty i w przyszłości poszerzyć współpracę międzynarodową o nowe kraje i szkoły. Jednak najważniejszym celem na przyszłość dla rozwoju szkoły w tym zakresie, jest stworzenie klas dwujęzycznych w szkole podstawowej i liceum , a udział w projekcie i odpowiednie przygotowanie nauczycieli ma być pierwszy krokiem na tej drodze.


Taki właśnie cel przyświecał nauczycielowi matematyki z naszej szkoły mgr Piotrowi Kowalczykowi, który jako pierwszy ostatnie dwa tygodnie wakacji spędził na intensywnym kursie języka angielskiego na Malcie. Kurs zorganizowany został przez szkołę Easy School of Language. Zajęcia podzielone były na różne bloki doskonalące poszczególne sprawności językowe: słuchanie, czytanie , pisanie i wreszcie mówienie, ponieważ konwersacja pomiędzy uczestnikami była najważniejszą częścią szkolenia. Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi, nastawionymi na jak największe zaangażowanie uczestników. Kurs dawał możliwość poznania nauczycieli z innych krajów: z Kolumbii, Japonii, Korei, Włoch, Szwajcarii, Węgier, Francji, Hiszpanii, poznania zwyczajów, potraw, sławnych osób z tych państw, sytuacji politycznej oraz systemu edukacji panującego w tych krajach, ale również zaprezentowania własnego kraju, miasta i szkoły innym. Z uwagą grupa słuchała o zmianach politycznych, które występowały na przełomie lat 80 i 90 w Polsce, o naszym przywiązaniu do kultury, religii, o naszych zwyczajach świątecznych i świętach narodowych, o zaangażowaniu naszych klas wojskowych w oprawę imprez patriotycznych, w końcu o samym malowniczym Podkarpaciu z Rymanowem na czele. Integralną częścią kursu było również zwiedzanie Malty i poznawanie jej historii, zabytków, kultury oraz spotkania z mieszkańcami. Kurs zakończył się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego udział w projekcie. Najcenniejsze są jednak doświadczenia, jakie udało się zebrać przez te dwa tygodnie, nowe sposoby uczenia się i nauczania innych, udoskonalona znajomość języka angielskiego oraz pozbycie się barier w posługiwaniu się tym językiem na co dzień.

Chcemy, ażeby uczniowie naszej szkoły mogli korzystać z zajęć prowadzonych nowoczesnymi metodami, które uczynią proces lekcyjny jeszcze bardziej atrakcyjny i interesujący dla ucznia, dlatego też pomysł na taki właśnie projekt i udział w nim naszych nauczycieli.Dodane przez webmaster dnia 18 wrzesień 2017 06:47:42280 Czytań - Drukuj

Programy finansowane z Unii Europejskiej
Tłumacz
Wazne terminy


Wrzesień 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Nie ma wydarzen w tym dniu
fotonowinki
Chińskie Znaki
Odwiedziło nas:.

3708907

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: szkola_p

Wszelkie cenne uwagi dotyczace tresci oraz wygladu strony prosze kierowac na: wojtek.lorymanow@gmail.com
Wszystkie prawa zastrzezone © 2008