WYCIECZKA KLAS 2GA I 3GA DO RZESZOWA
Dodane przez webmaster dnia 19 grudzień 2017 20:23:58

W dniu 30.11 bieżącego roku, dokładnie w dzień „ Andrzejek” klasa 2GA oraz klasa 3GA wraz ze swoimi wychowawczyniami tj. Panią Anną Kenar – Szul oraz Panią Martą Stefańską wyruszyła na jednodniową wycieczkę do Rzeszowa.
Wyjazd z pod szkoły nastąpił o godzinie 6.50 rano. Po dotarciu na miejsce ok. godziny 9.00 większa część grupy wraz z panią ...


Rozszerzona zawartosc newsa

W dniu 30.11 bieżącego roku, dokładnie w dzień „ Andrzejek” klasa 2GA oraz klasa 3GA wraz ze swoimi wychowawczyniami tj. Panią Anną Kenar – Szul oraz Panią Martą Stefańską wyruszyła na jednodniową wycieczkę do Rzeszowa.
Wyjazd z pod szkoły nastąpił o godzinie 6.50 rano. Po dotarciu na miejsce ok. godziny 9.00 większa część grupy wraz z panią Anną Kenar – Szul udała się do tzw. Escape Room-u.
Na początku grupa została poinstruowana o zasadach zachowania się w pomieszczeniach. Dostała do wyboru trzy pokoje: James’a Bonda, Sherlocka Holmesa i pokój skarbów. Następnie po podzieleniu się na 7 osobowe grupy i wybraniu miejsca, instruktor zamknął drzwi na klucz na okres jednej godziny. Był to czas przeznaczony na rozwiązywanie szeregu kolejnych zagadek, łamania szyfrów, kodów i szukaniu ukrytych wskazówek oraz podpowiedzi. Te czynności prowadziły do znalezienia klucza, aby móc wyjść z pomieszczenia. Jednym się to udało, innym niestety nie. Pomimo tego wszyscy bawili się znakomicie.
Pozostała część grupy ok. godz. 9.30 wraz z Panią Martą Stefańską udała do Kina Helios w Galerii Rzeszów na głośny ostatnio film pt. „Najlepszy”. Jest to obraz wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego. Zdobył on już łącznie 8 nagród i 1 nominację. Przedstawia historię Jerzego Górskiego, który z narkomana stał się mistrzem w podwójnym triatlonie. Film ogląda się z ogromnym zaciekawieniem, wręcz bez oderwania oka. Jest on porywają, sytuacje pokazane na ekranie przeżywa się wraz z bohaterem. To film godny polecenia szczególnie dla nastolatków wkraczających w dorosłość.
Po złączeniu się grup był czas na wspólny posiłek w Galerii Rzeszów.
W finałowej części naszej wycieczki uczestniczyliśmy w wykładach z kryminalistyki oraz kryminologii prowadzonych przez Pana mgr Arkadiusza Szajnę. Podczas tych zajęć można było nabyć podstawowe informacje na wyżej wymienione tematy. Zarówno uczniowie jak i nauczycielki słuchali w wielkim skupieniu i zaciekawieniu wypowiedzi prowadzącego.
Była to bardzo udana wycieczka, gdyż wszyscy doświadczyli nowych przeżyć.
Powrót nastąpił w radosnym nastroju i nawet padający śnieg, który utrudniał wyjazd z Rzeszowa nie przeszkadzał, a wręcz przeciwnie stworzył zabawną, świąteczną atmosferę.

Sara Di Pasquale
(kl. 3GA)