Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie Warsztaty z kaligrafii
Dodane przez szkola_p dnia 21 grudzień 2017 08:56:15

Piękna litera może być ozdobą każdego dzieła: ręcznie nakreślonych plansz informacyjnych, dyplomów, książek, plakatów, szyldów, reklam, opakowań, tablic upamiętniających, pomników i innych obiektów przekazu wizualnego i dzieł plastycznych. Piękna i czytelna litera powinna być także tworzona przez nas na co dzień, podczas pisania nie tylko listów z życzeniami, ale każdej notatki. Rola litery, która jest podstawowym ich składnikiem, jest wiodąca ...


Rozszerzona zawartosc newsa

Piękna litera może być ozdobą każdego dzieła: ręcznie nakreślonych plansz informacyjnych, dyplomów, książek, plakatów, szyldów, reklam, opakowań, tablic upamiętniających, pomników i innych obiektów przekazu wizualnego i dzieł plastycznych. Piękna i czytelna litera powinna być także tworzona przez nas na co dzień, podczas pisania nie tylko listów z życzeniami, ale każdej notatki. Rola litery, która jest podstawowym ich składnikiem, jest wiodąca. A litery spełniają dobrze swą rolę wtedy, gdy są piękne i czytelne. Dlatego tak ważna jest nauka sztuki kaligrafii, sztuki komponowania liter.
8 grudnia w naszej szkole w klasach trzecich, dzięki pani Justynie Szepieniec zostały zorganizowane warsztaty z kaligrafii. „Obyś cudze dzieci uczył” – tymi słowami prowadzący rozpoczął zajęcia z kaligrafii, w czasie których dzieci przeniosły się do szkoły sprzed 100 lat, poznawały zasady kaligrafii, posługując się specjalnymi tabliczkami i rysikami, piórkiem i atramentem.

Ewa Kinga Niemczyk Urszula Ziemiańska