Dorotka w kranie Oz
Dodane przez szkola_p dnia 21 grudzień 2017 08:59:48

15 października wybraliśmy się do bajecznej krainy Oz na musical pt. „Dorotka w krainie Oz”. Główna bohaterka – Dorotka, podczas tornada, przenosi się do krainy OZ, znajdującej się po drugiej stronie tęczy. Tam poznaje Maczkinów, którzy w podziękowaniu za pomoc w uwolnieniu od złej wiedźmy, wskazują jej drogę ...


Rozszerzona zawartosc newsa

15 października wybraliśmy się do bajecznej krainy Oz na musical pt. „Dorotka w krainie Oz”. Główna bohaterka – Dorotka, podczas tornada, przenosi się do krainy OZ, znajdującej się po drugiej stronie tęczy. Tam poznaje Maczkinów, którzy w podziękowaniu za pomoc w uwolnieniu od złej wiedźmy, wskazują jej drogę do czarnoksiężnika, który może pomóc Dorotce w powrocie do domu.
W drodze do Szmaragdowego Grodu Dorotka poznaje Stracha na wróble, który marzy o rozumie, Blaszanego Drwala pragnącego mieć serce i strachliwego Lwa chcącego, aby Oz uczynił go odważnym. Podczas podróży przyjaciele napotykają wiele niebezpieczeństw, z których wychodzą obronną ręką. Utwór uczy nas rozumieć, jak ważną rolę w życiu odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, ze wszystko jest w zasięgu naszej ręki. Był to piękny spektakl, pełen niezwykłych efektów specjalnych oraz wesołych piosenek.

Ewa Kinga Niemczyk Urszula Ziemiańska