Finał obchodów Dnia Patrona Szkoły
Dodane przez webmaster dnia 21 grudzień 2017 14:56:42

Zwieńczeniem tegorocznych kilkudniowych obchodów Dnia Patrona Szkoły w ZSP w Rymanowie było spotkanie uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości na auli im. M. Góry.
Dwa tygodnie wcześniej, 27 listopada 2017 rozpoczęliśmy je kolorowymi pochodami, przemierzającymi ulice naszego miasta ...


Rozszerzona zawartosc newsa

Zwieńczeniem tegorocznych kilkudniowych obchodów Dnia Patrona Szkoły w ZSP w Rymanowie było spotkanie uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości na auli im. M. Góry.
Dwa tygodnie wcześniej, 27 listopada 2017 rozpoczęliśmy je kolorowymi pochodami, przemierzającymi ulice naszego miasta.
2 grudnia 2017 w Rymanowie Zdroju wspólnie z mieszkańcami gminy, którzy przybyli wieczorową porą do zdrojowej Galerii, czytaliśmy fragmenty „Wesela” S. Wyspiańskiego, tym samym włączając się w cykl Narodowego Czytania „Wesela”. Od chwili swojego powstania jest to utwór, który pozwala na szeroką interpretację i budzi dyskusję na temat Polski. Kiedyś wzniecił potrzebę wspólnoty Polaków. Dzisiaj patrzymy na utwór Wyspiańskiego optymistycznie, mnóstwo dzieł inspirowanych jest twórczością Wyspiańskiego.
14 grudnia 2017 roku Dyrektor ZSP w Rymanowie p. E. Nadziakiewicz serdecznie powitała wszystkich zebranych w murach rymanowskiej Alma Mater. W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością p. W. Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów, p. J. Materniak – zastępca Burmistrza, p. K. Przybyła-Ostap – Przewodnicząca Rady Miejskiej, p. D. Rygiel, - Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej, p. D. Litarowicz – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, p. M. Rygiel – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, p. P. Banaś – Nadleśniczy Nadleśnictwa Rymanów, s. B. Słowik – Dyrektor Przedszkola Św. Józefa, s. A. Sieczkowska, p. J. Szepieniec – współwłaścicielka hotelu i restauracji Jaś Wędrowniczek oraz p. A. Konderak – Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP.
Spotkanie rozpoczęło się multimedialną prezentacją zatytułowaną „Wyspiański a Rymanów Zdrój”. Refleksyjna piosenka z repertuaru P. Gintrowskiego w wykonaniu p. S. Penara zbudowała podniosły nastrój uroczystości na początku.
Następnie Pan Młody i Panna Młoda w strojach z epoki swoim tańcem i dialogiem zaprosili wszystkich w krainę „Wesela”. Scenki i dialogi z Wesela w wykonaniu uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości przeplatały się z tańcem i utworami muzycznymi wykonywanymi przez uczniów naszej szkoły. Młodzież na widowni słuchała z zapartym tchem i nagradzała gromkimi brawami wszystkich wykonawców.
Godnie uczciliśmy Patrona Szkoły w tym roku. Możemy już myśleć o przyszłorocznych obchodach i na pewno będą one równie huczne, widowiskowe i zapadające w pamięć.

Marta Dracz