Akcja MISIE RATOWNISIE
Dodane przez webmaster dnia 17 styczeń 2018 15:58:25

W tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie wzięli udział w akcji zbierania pluszaków. Jednostki Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowe zwróciły się do nas z prośbą o dodatkowe maskotki. Naszym celem było przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach ...


Rozszerzona zawartosc newsa

W tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie wzięli udział w akcji zbierania pluszaków. Jednostki Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowe zwróciły się do nas z prośbą o dodatkowe maskotki. Naszym celem było przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach.
Miś Ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce czy szpitalu to wielki szok. W tych chwilach może pocieszyć ich pluszak. Każde dziecko zabiera Misia do domu. Dzięki niemu łatwiej i szybciej można nawiązać kontakt oraz uzyskać informację od dziecka, np. „Pokaż mi, co boli misia", „Czy miś może poruszać łapką?"
Dziękujemy wszystkim dzieciom za wsparcie akcji.

Monika Dobosz