Narodowy Dzień Sportu
Dodane przez webmaster dnia 13 wrzesień 2018 07:28:37

Pomysł, aby na wszystkich ORLIKACH (ok. 2500) objętych programem Lokalny Animator Sportu, w jednym dniu odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, narodził się w MSiT. Nasz, rymanowski Orlik jako jeden z pierwszych zgłosił się do zorganizowania na swoich obiektach Narodowego Dnia Sportu ...


Rozszerzona zawartosc newsa

Pomysł, aby na wszystkich ORLIKACH (ok. 2500) objętych programem Lokalny Animator Sportu, w jednym dniu odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, narodził się w MSiT. Nasz, rymanowski Orlik jako jeden z pierwszych zgłosił się do zorganizowania na swoich obiektach Narodowego Dnia Sportu i w nagrodę otrzymał drobne upominki dla wszystkich uczestników biorących udział w grach i zabawach przygotowanych na tą okazję. Dodatkowo 500 pierwszych Orlików zostało wyposażonych w sprzęt treningowy ufundowany przez głównego sponsora, PGE. Wśród tych wybrańców znalazł się również nasz Orlik. Otrzymaliśmy zestaw treningowy składający się z dwóch składanych drabinek, 6. płotków, 10. pachołków, dwóch kompletów „grzybków”, oraz 12. tyczek slalomowych.
Gry i zabawy oraz konkurencje sportowe zostały przygotowane i przeprowadzone wspólnie z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Aktiv-Pro. Najwięcej emocji dostarczyły wyścigi na torach przeszkód, biegi sztafetowe i drużynowa rywalizacja w przeciąganiu liny. Natomiast duża porcja śmiechu i doskonałej zabawy towarzyszyła podczas meczu mamusiek tworzących zespół, „Mamuśki, łączy nas……. szminka” kontra tatusie i reszta „świata”. Tego dnia, w niedzielne południe, przez kilka godzin aktywnie na świeżym powietrzu ćwiczyło ok. 70. osób, wśród których były dzieci, młodzież i rodzice.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy są zadowoleni, że był to pożytecznie spędzony czas i nikt nie żałuje niedzielnego pobytu na rymanowskim Orliku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa M. Czado, w naszej galerii.
Marek Sokołowski, Fot. Maciej Czado