Instalacja fotowoltaiczna dla szkoły w Rymanowie
Dodane przez webmaster dnia 24 wrzesień 2018 20:17:41

Jesteśmy jedną z trzech szkół na Podkarpaciu, która zdobyła główną nagrodę w konkursie organizowanym przez IKEA pt. „ Najlepsza szkoła pod słońcem”. Tą nagrodą jest finansowanie na instalację fotowoltaiczną o wartości około 40 tys. złotych oraz montaż na dachu szkoły ...


Rozszerzona zawartosc newsa

Jesteśmy jedną z trzech szkół na Podkarpaciu, która zdobyła główną nagrodę w konkursie organizowanym przez IKEA pt. „ Najlepsza szkoła pod słońcem”. Tą nagrodą jest finansowanie na instalację fotowoltaiczną o wartości około 40 tys. złotych oraz montaż na dachu szkoły.
Konkurs „Najlepsza szkoła pod Słońcem” trwał od listopada 2017 do maja 2018 roku. Zadaniem nauczycieli i uczniów było przygotowanie oraz wdrożenie programu edukacji ekologicznej, uwzględniającego elementy zrównoważonego życia w domu, wykorzystania energii odnawialnej, zagospodarowania odpadów, troski o środowisko oraz zaangażowanie społeczności lokalnej.
Montaż instalacji fotowoltaicznej miał swoje miejsce w okresie wakacyjnym, by nie utrudniać pracy szkoły. Natomiast 21 września odbyło się oficjalne i uroczyste otwarcie instalacji fotowoltaicznej w naszej szkole. Na samym początku wystąpili uczniowie z programem artystycznym w celu przedstawienia i zaprezentowania efektów i wyników swojej pracy.
Dzięki wygranej w konkursie nasza placówka będzie produkować czystą zieloną energię na własne potrzeby, a jednocześnie oszczędzając na rachunkach za prąd. Chcemy pokazać, że odnawialne źródła energii są w zasięgu ręki i dostępne dla wielu. Fotowoltaika w szkołach pomoże nie tylko zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd, ale także ma znaczenie edukacyjne dla dzieci, demonstrując jak produkować energię i przy tym nie szkodzić planecie – mówił Mariusz Podgórski, Kierownik ds. Energii i Klimatu IKEA Retail w Polsce.