Poszukiwacze Skarbów
Dodane przez webmaster dnia 02 październik 2018 16:18:51

21 września bieżącego roku uczniowie klas 7a i 7b pod opieką pań: Grażyny Kwiatkowskiej, Moniki Piech-Bolanowskiej i Ewy Lorenc udali się do Zwierzynia, malowniczo położonej bieszczadzkiej miejscowości, gdzie wzięli udział w wyjątkowo interesującej grze terenowej ...


Rozszerzona zawartosc newsa

21 września bieżącego roku uczniowie klas 7a i 7b pod opieką pań: Grażyny Kwiatkowskiej, Moniki Piech-Bolanowskiej i Ewy Lorenc udali się do Zwierzynia, malowniczo położonej bieszczadzkiej miejscowości, gdzie wzięli udział w wyjątkowo interesującej grze terenowej. Zabawa polegała na poszukiwaniu ukrytych w terenie wskazówek i zadań, które miały doprowadzić nas do znajdującego się na końcu trasy skarbu.
Po przybyciu na miejsce spotkaliśmy się z panem instruktorem, który podzielił nas na trzy drużyny, a następnie zapoznał z zasadami gry i sposobem użytkowania sprzętu niezbędnego do odnajdywania kolejnych wskazówek. Mieliśmy do dyspozycji między innymi mapy, odbiorniki GPS, kompasy, latarki UV oraz wykrywacze metalu.
Początki terenowych zmagań nie były łatwe, jednak szybko poczuliśmy ducha rywalizacji, co zmobilizowało nas do działania. Na trasie o długości pięciu kilometrów czekały na nas różnego rodzaju zagadki, zadania i artefakty. Odnalezienie wielu z nich wymagało od nas logicznego myślenia i nie lada sprytu, bardzo ważne były także współpraca wszystkich członków zespołu i szybkość działania, bowiem rywalizację wygrywała ta z drużyn, która jako pierwsza odnalazła skarb.
Po zakończeniu gry udaliśmy się do pobliskiego ośrodka wypoczynkowego, by wspólnie spędzić parę chwil przy ognisku i zjeść kiełbaski. Po „naładowaniu baterii” wyruszyliśmy w drogę powrotną do Rymanowa.

Tekst Monika Piech-Bolanowska