Wycieczka klas 2 i 3 SP do Rzeszowa
Dodane przez webmaster dnia 02 październik 2018 22:03:23

W dniu 12 września br. uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Podczas podróży autokarem mogli oglądać najważniejsze miejsca i zabytki miasta. Główną atrakcją wycieczki były zajęcia w Share_Lock. ...


Rozszerzona zawartosc newsa

W dniu 12 września br. uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Podczas podróży autokarem mogli oglądać najważniejsze miejsca i zabytki miasta. Główną atrakcją wycieczki były zajęcia w Share_Lock.
Współpracując w zespołach dzieci rozwiązywały zagadki, łamały kody i otwierały tajne przejścia. Wszelkie trudy wynagrodził im odpoczynek i posiłek w restauracji McDonald’s, po którym wszyscy udali się do Teatru Maska. Po drodze młodzi wycieczkowicze podziwiali pięknie odrestaurowaną, starą zabudowę Rzeszowa.
Na szczególną uwagę zasługiwał mural poświęcony Irenie Sendlerowej, polskiej działaczce społecznej, która w czasie II wojny światowej uratowała wiele żydowskich dzieci, wydostając je z getta i przekazując pod opiekę polskim rodzinom.Irena Sendlerowa została uhonorowana tytułem Sprawiedliwej wśród Narodów Świata.
Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć mural jako jedni z pierwszych, ponieważ oficjalne odsłonięcie tego dzieła nastąpiło zaledwie pięć dni wcześniej. Ostatnim punktem programu wycieczki był spektakl pt. „Gra” w Teatrze Maska.To interaktywne widowisko w prosty i atrakcyjny sposób utrwaliło zasady bezpiecznego zachowania się w mieście, a wszystko dzięki konwencji gry wyśmienitych aktorów i teatru lalek – w formie zabawy, do której chętnie przyłączyły się nasze dzieci.Wycieczka do Rzeszowa przybliżyła uczniom wizerunek największego w naszym regionie miasta i stolicy województwa.

Tekst Niemczyk Ewa, Radzięciak Barbara