Ciekawa lekcja w kinie
Dodane przez webmaster dnia 03 październik 2018 16:24:25


Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie od kilku lat prowadzi w całej Polsce zajęcia z uczniami w ramach programu „Lekcja w kinie”. W ostatni piątek września uczniowie Szkoły Podstawowej w Rymanowie po raz drugi mieli okazję uczestniczyć w tak niecodziennej formie lekcji ...


Rozszerzona zawartosc newsa


Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie od kilku lat prowadzi w całej Polsce zajęcia z uczniami w ramach programu „Lekcja w kinie”. W ostatni piątek września uczniowie Szkoły Podstawowej w Rymanowie po raz drugi mieli okazję uczestniczyć w tak niecodziennej formie lekcji.

Tym razem klasy 4-6 wzięły udział w zajęciach, w których prowadzący odniósł się do ekranizacji i adaptacji filmowych. Intrygujący temat: „Co na ekranie z książki zostanie?” zmusił uczestników do uważnego słuchania i aktywnego udziału w spotkaniu. Całość lekcji ilustrowana kadrami z filmów i zakończona quizem zasłużyła na wysoką ocenę uczniów i nauczycieli.

W drugiej części zajęć widzowie obejrzeli najnowszą adaptację książki Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Klasyka światowej literatury dziecięcej została przyjęta z nieco mniejszym entuzjazmem, co w pewnym stopniu potwierdza wyższość literatury nad jej ekranowym odpowiednikiem i być może skłoni większą grupę miłośników X Muzy do sięgnięcia po tradycyjną książkę. Do czego gorąco zachęcam.


Tekst Beata Miszczyk