Mistrzostwa Europy i finał Pucharu Europy
Dodane przez webmaster dnia 06 październik 2018 10:07:35


Początkiem jesieni, tj. 29 września 2018, w austriackiej miejscowości Bleiburg rozgrywane były Mistrzostwa Europy i finał Pucharu Europy w Nordic Walking. W zawodach tych startowali przedstawiciele ośmiu państw. Wśród uczestników mistrzostw był nasz nauczyciel Marek Sokołowski...Rozszerzona zawartosc newsa


Początkiem jesieni, tj. 29 września 2018, w austriackiej miejscowości Bleiburg rozgrywane były Mistrzostwa Europy i finał Pucharu Europy w Nordic Walking. W zawodach tych startowali przedstawiciele ośmiu państw. Wśród uczestników mistrzostw był nasz nauczyciel Marek Sokołowski (PTG „Sokół” Rymanów), który ostatecznie ukończył rywalizację na wysokim drugim miejscu. Pan Marek zajął również drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy 2018, w swojej kategorii wiekowej, na dystansie 5km.

Austriackie zawody, ze względu na swoją rangę cechowały się bardzo wysokim poziomem. Zgromadziły na starcie niemalże całą europejską czołówkę chodziarzy. Różnice pomiędzy najlepszymi były minimalne. Pan M. Sokołowski zajmując drugie miejsce pobił swój rekord życiowy aż o 2,5 minuty, lecz trzeciego na mecie Włocha, Silvano Zanella wyprzedził jedynie o 0,3 sekundy, a siedmiu kolejnych zawodników przekroczyło linię mety w ciągu jednej minuty. Organizatorzy zawodów w Bleiburg stanęli na wysokości zadania i doskonale przygotowali trasy oraz logistykę całych zmagań. Nie obyło się bez pocztów sztandarowych czy ceremonii kwiatowych. Również odegrano hymny państwowe dla mistrzów Europy podczas uroczystej dekoracji medalowej.

Warto również wspomnieć, że był to w tym roku dwudziesty już start naszego wicemistrza i piętnaste podium tego sezonu. Te liczby mówią same za siebie, a dłonie same składają się do braw.

Z tego miejsca składamy Panu Markowi serdeczne gratulacje za osiągnięte jakże bardzo wysokie wyniki sportowe. Oby najbliższe miesiące, a nawet lata przyniosły kolejne sukcesy i radość. Wytrwałość i pasja naszego nauczyciela są godne podziwu.


Tekst Marcin Kielar