Marsz dla Niepodległej
Dodane przez webmaster dnia 12 październik 2018 13:40:11


W dniu 27.09.2018r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie wraz z Dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli w marszu „ 100 flag na stulecie Niepodległej” upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważnym symbolem naszej postawy patriotycznej była 30-metrowa, biało-czerwona flaga...


Rozszerzona zawartosc newsa


W dniu 27.09.2018r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie wraz z Dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli w marszu „ 100 flag na stulecie Niepodległej” upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważnym symbolem naszej postawy patriotycznej była 30-metrowa, biało-czerwona flaga niesiona przez przedstawicieli poszczególnych klas.

Wszyscy podążaliśmy w tym radosnym, kolorowym pochodzie do rymanowskich miejsc pamięci narodowej. Wydarzeniu towarzyszyły pieśni patriotyczne i słowa poezji czytane przez uczniów. Najpierw udaliśmy się na stadion, gdzie wraz z uczniami młodszych klas, wypuściliśmy gołębie – znaki wolności.

Następnie przeszliśmy pod Pomnik Ofiar Systemów Totalitarnych, aby złożyć hołd poległym za Ojczyznę. Ostatnim przystankiem naszej wędrówki była Aleja Dębów Pamięci Pomordowanych przez NKWD. Tam wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, zatknęliśmy biało – czerwone flagi i pełni zadumy nad przeszłością naszej Ojczyzny i wiary w jej świetlaną przyszłość wróciliśmy do szkoły.


Film przedstawiający to wydarzenie.Tekst: Aleksandra Ławrów, Dawid Kuropatwa