Mali tropiciele przyrody, czyli wyprawa z lupami na Kalwarię
Dodane przez webmaster dnia 05 listopad 2018 13:36:41

Złota polska jesień, która w tym roku panuje wyjątkowa długo, i jest szczególnie bogata w owoce, barwy i zapachy, zagościła także na dobre w programach szkolnych. W ramach ich realizacji uczniowie dokonują obserwacji zmian fenologicznych w przyrodzie ...


Rozszerzona zawartosc newsa


Złota polska jesień, która w tym roku panuje wyjątkowa długo, i jest szczególnie bogata w owoce, barwy i zapachy, zagościła także na dobre w programach szkolnych. W ramach ich realizacji uczniowie dokonują obserwacji zmian fenologicznych w przyrodzie, najłatwiej o nie w trakcie wycieczek dydaktycznych. Uczniowie klas drugich SP w Rymanowie wybrali się na pieszą wędrówkę do lasu. O tym co widzieli, opowiada fragment zadania domowego Kamila Proroka z 2a.

"W środę 17 października moja klasa 2a i klasa 2b, pod opieką naszych pań i nauczycieli w-fu, poszły do lasu na Kalwarii. Było ciepło i słonecznie. W dobrych humorach, rozmawiając, szybko pokonaliśmy trasę do lasu. Przy grocie Maryi zrobiliśmy pierwszą przerwę. To był czas na zdjęcia i chwilowy odpoczynek. Następnie wspinaliśmy się pod górę, aby wreszcie zdobyć szczyt, zobaczyć kościółek i podziwiać piękny widok Rymanowa i okolic. Dodatkową atrakcją były lupy, przez które można było obserwować rośliny i zwierzęta leśne. Dzisiejsza wycieczka bardzo mi się podobała. Od wielu dni czekałem na nią, bo lubię spacerować po lesie i oddychać świeżym, czystym powietrzem. Las to miejsce, które mnie uspokaja. W nim mam zawsze świetny nastrój. Szum drzew, śpiew ptaków i szelest liści pod stopami pozwalają mi się wyciszyć i myśleć tylko o fajnych rzeczach. Chociaż znowu nie spotkałem niedźwiedzia, nie nazbierałem grzybów, nie zdążyłem się zmęczyć chodzeniem, było super, bo była ze mną moja klasa".

Jak widać, wycieczki szkolne należą do efektywnych i bardzo lubianych przez dzieci form realizacji procesu dydaktyczno - wychowawczego.


Tekst: Ewa Niemczyk, Barbara Radzięciak