Ogólnopolski Konkurs Historyczny Pełnoletni 1918/2018
Dodane przez webmaster dnia 26 listopad 2018 22:14:35


Moment odzyskania przez naród polski Niepodległości był czasem wielkiej radości i nadziei. Co czuli młodzi ludzie, którzy w tym okresie wchodzili w dorosłe życie?Jakie były ich plany na przyszłość oraz jak zamierzali je realizować? ...


Rozszerzona zawartosc newsa

Moment odzyskania przez naród polski Niepodległości był czasem wielkiej radości i nadziei. Co czuli młodzi ludzie, którzy w tym okresie wchodzili w dorosłe życie? Jakie były ich plany na przyszłość oraz jak zamierzali je realizować? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu „Pełnoletni 1918/2018”. Jednym z nich był Piotr Carkowski - uczeń klasy pierwszej LO w Rymanowie, który znalazł się w szacownym gronie laureatów. Jego praca konkursowa otrzymała wyróżnienie, a sam autor mógł odebrać zasłużone gratulacje oraz atrakcyjne nagrody podczas uroczystej gali w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu 10 listopada bieżącego roku.

Wszystkie prace konkursowe zostały zamieszczone na specjalnie stworzonej stronie: Link, a film z gali można obejrzeć na stronie: Link.


Tekst: Paweł Garbacik