Kamery telewizyjne na turnieju w Sieniawie
Dodane przez webmaster dnia 30 listopad 2018 17:57:07


30 listopada 2018, przed obiektywami kamer redakcji „Nowiny24” rozgrywany był dziecięcy turniej piłkarski o „Puchar Tymbarku”. Pierwotnie zawody miały się odbyć na rymanowskim Orliku, lecz ze względu na arktyczne warunki pogodowe, zdecydowano przenieść je do sieniawskiej hali sportowej ...


Rozszerzona zawartosc newsa

30 listopada 2018, przed obiektywami kamer redakcji „Nowiny24” rozgrywany był dziecięcy turniej piłkarski o „Puchar Tymbarku”. Pierwotnie zawody miały się odbyć na rymanowskim Orliku, lecz ze względu na arktyczne warunki pogodowe, zdecydowano przenieść je do sieniawskiej hali sportowej, gdzie rywalizowali chłopcy w kategorii wiekowej U-10. Do rywalizacji na szczeblu gminnym przystąpiło 5. zespołów, a wśród nich nasza drużyna SP Rymanów pod opieką Krzysztofa Litarowicza.

Chłopcy spisali się bardzo dobrze. Wywalczyli drugie miejsce i zdobyli awans do dalszych rozgrywek. Wystąpili w składzie: Adrian Biel, Filip Kamiński, Szymon Kamiński, Gabriel Łątka, Piotr Pelczarski, Mateusz Szczechowski i Artur Szerszeń. Przebieg całego turnieju na zlecenie Polskiego Związku Piłki Nożnej rejestrowały aparaty fotograficzne i kamery telewizyjne redakcji „Nowiny24”. Gościem honorowym turnieju był przedstawiciel lokalnych władz, Pan Burmistrz, Jan Materniak.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. zakończenie turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nagrodą główną jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z piłkarzami. Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy turnieju odwiedzili m.in. takie stadiony jak: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro, Amsterdam ArenA, Stadion Energa w Gdańsku, czy PGE Narodowy.

Zmagania uczestników turnieju podczas Finałów Wojewódzkich i Finału Ogólnopolskiego obserwują selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacji Polski. Najlepsi uczestnicy turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” regularnie biorą udział w letniej i zimowej Akademii Młodych Orłów. Kolejnym krokiem na piłkarskiej ścieżce młodych adeptów futbolu jest powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski. Skala turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w turnieju zagrało już ponad 50. reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych m.in. Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński oraz Paulina Dudek. Sponsorem głównym turnieju od 12. Lat jest firma TYMBARK, a w roku ubiegłym dołączyła również marka ELEKTROLUX.


Opracowanie tekstu i zdjęcia: Marek Sokołowski