Spotkanie z Juliuszem Cezarem
Dodane przez webmaster dnia 05 grudzień 2018 20:12:44


W czwartek, 29.11.2018 r., uczniowie Liceum pod opieką Pani mgr Anny Kenar – Szul, Pani mgr Anny Śliwki i naszego zaprzyjaźnionego Native Speaker’a Pana Františka Geislera udali się na retransmisję spektaklu anglojęzycznego pt. "Juliusz Cezar" do Multikina w Rzeszowie ...


Rozszerzona zawartosc newsa

W czwartek, 29.11.2018 r., uczniowie Liceum pod opieką Pani mgr Anny Kenar – Szul, Pani mgr Anny Śliwki i naszego zaprzyjaźnionego Native Speaker’a Pana Františka Geislera udali się na retransmisję spektaklu anglojęzycznego pt. "Juliusz Cezar" do Multikina w Rzeszowie. Produkcja została zrealizowana przez The Bridge Theatre w Londynie w ramach cyklu „National Theatre Live” i bazuje na jednej z najbardziej znanych sztuk autorstwa wybitnego angielskiego pisarza, a zarazem reformatora teatru – Wiliama Shakespeare’a.

Juliusz Cezar” to bezapelacyjnie sztuka wielka i wyjątkowa, a zarazem jedna z pierwszych w europejskiej literaturze, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach z historii. Seans, trwający blisko trzy godziny, przybliżał okoliczności dokonanego zamachu na jednym z rzymskich wodzów, czyli tytułowym Juliuszu Cezarze ale pokazany był w innej niż się spodziewaliśmy aranżacji, bardziej nowoczesnej. Mieliśmy okazję podziwiać kunszt aktorski między innymi: Bena Wishow, Michelle Fairley, Davida Calder oraz Davida Morrisey. Natomiast głównym bohaterem ku naszemu zdziwieniu wcale nie okazuje się być Juliusz Cezar, a Brutus. Spektakl był dla nas również doskonałą możliwością posłuchania perfekcyjnej brytyjskiej angielszczyzny i przetestowania swoich umiejętności językowych.

Po przedstawieniu mogliśmy skorzystać z dwóch godzin czasu wolnego i owocnie spędzić go na buszowaniu po licznych sklepach mieszczących się w galerii handlowej Millenium Hall.


Tekst : A. Niemiec (kl. 1 LA), A. Kenar – Szul