Muzyczny upominek dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie
Dodane przez webmaster dnia 28 styczeń 2019 15:01:27


23 stycznia br., tuż po szkolnym spotkaniu z Siostrą Agatą Sieczkowską, wybraliśmy się wraz z nauczycielami: Panią Dominiką Górą-Rygiel, Panią Eweliną Górowską i Panem Stanisławem Penarem do Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie, który jest szczególnie bliski sercu Siostry. ...


Rozszerzona zawartosc newsa

23 stycznia br., tuż po szkolnym spotkaniu z Siostrą Agatą Sieczkowską, wybraliśmy się wraz z nauczycielami: Panią Dominiką Górą-Rygiel, Panią Eweliną Górowską i Panem Stanisławem Penarem do Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie, który jest szczególnie bliski sercu Siostry.

Nasza wizyta w tym wyjątkowym miejscu rozpoczęła się od koncertu kolęd przygotowanego przez uczniów naszego liceum. Byliśmy mile zaskoczeni tym, jak podopieczni ośrodka włączali się we wspólne śpiewanie i jak pięknie dziękowali nam za każdą kolędę. Po występie mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądają zajęcia lekcyjne i rehabilitacyjne poszczególnych dzieci. Chyba każdemu z nas zapadnie w pamięci rozmowa z Kasią- dziewczyną poruszającą się na wózku inwalidzkim, która mimo przeciwności losu, potrafi być uśmiechnięta i wdzięczna. Piękne były również gesty i słowa, którymi obdarowywali nas mieszkańcy. Uściskom i uśmiechom nie było końca. Odwiedziliśmy także piętro, na którym leżą ciężko chore dzieci, potrzebujące stałej opieki medycznej. Trudno było nam patrzeć na ich cierpienie, wiemy jednak, że są one pod opieką dobrych i kochających ludzi.

Pobyt w ośrodku był naprawdę niezwykły. Mogliśmy dobrze zintegrować się z tymi wyjątkowymi osobami, porozmawiać z Nimi i podać Im pomocną dłoń, m.in. podczas jedzenia posiłku. Dali nam Oni w zamian coś bardzo cennego- lekcję pokory i miłości, a ich chęć życia na długo zapadnie w pamięci każdego z nas.


Tekst: Kamila Dmitrzak kl. 2LE