Historyczny awans rymanowskich licealistów
Dodane przez webmaster dnia 05 luty 2019 18:18:29


W bieżącym roku szkolnym w XLV Olimpiadzie Historycznej Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie było reprezentowane przez dwójkę uczniów: Klaudię Rafalską i Adriana Wojtasika. Obydwoje są tegorocznymi maturzystami ...


Rozszerzona zawartosc newsa

W bieżącym roku szkolnym w XLV Olimpiadzie Historycznej Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie było reprezentowane przez dwójkę uczniów: Klaudię Rafalską i Adriana Wojtasika. Obydwoje są tegorocznymi maturzystami. Po napisaniu pracy badawczej, zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego, następnie wzięli udział w etapie pisemnym, rozgrywanym na Wydziale Historii i Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tam rywalizowali ze 156 uczniami z całego Podkarpacia. Do drugiej części eliminacji okręgowych – etapu ustnego, zakwalifikowało się 56 osób, a wśród nich dwójka rymanowskich licealistów. Klaudia Rafalska znalazła się ponadto w gronie dziesięciu uczestników, którzy w etapie pisemnym otrzymali za swoją pracę najwyższą ocenę.

Klaudia Rafalska znalazła się w gronie trójki uczniów z województwa podkarpackiego, którzy awansowali do etapu centralnego tej olimpiady.

Etap centralny odbędzie się w dniach 5-8 kwietnia 2019 r. w Gdańsku.

Klaudii serdecznie gratulujemy i czekamy na wyniki zmagań finałowych. Uzyskanie w nich statusu finalisty lub laureata daje zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii i 100% wynik na świadectwie dojrzałości.


Tekst: Beata Suwała Szczechowska