Walka o indeksy rymanowskich licealistów
Dodane przez webmaster dnia 22 marzec 2019 17:07:38


Poznaliśmy listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do III etapu organizowanej przez WSPiA Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Jest to 30 osób z całej Polski ...


Rozszerzona zawartosc newsa

Poznaliśmy listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do III etapu organizowanej przez WSPiA Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Jest to 30 osób z całej Polski, które najlepiej poradziły sobie z testem składającym się z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych. 18 marca podczas II Etapu Olimpiady powalczą o nagrodę główną, którą jest m.in. indeks WSPiA.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana jest już po raz szósty przez WSPiA Rzeszów-Przemyśl i Podkarpackiego Kuratora Oświaty pod patronatem Ministra Sprawiedliwości. Olimpiada jest dofinansowywana przez Ministra Edukacji Narodowej jako olimpiada interdyscyplinarna.

Do ścisłego finału przeszło 30 osób spośród 670 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy startowali w II etapie. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych do opisania. Z województwa podkarpackiego o zwycięstwo powalczą 3 osoby, a po dwie z dolnośląskiego i śląskiego. Pozostali uczestnicy zakwalifikowani do finału pochodzą z województwa pomorskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że spośród trójki reprezentantów województwa podkarpackiego, dwójka z nich to licealiści rymanowskiego liceum: Klaudia Rafalska i Adrian Wojtasik pod opieką mgr Urszuli Pelczar. Obydwoje są uczniami klasy trzeciej o profilu humanistyczno – prawniczym. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.


Beata Suwała Szczechowska