Spotkanie z wychowankami OREW-u
Dodane przez webmaster dnia 27 marzec 2019 13:53:58


W dniu 20.03.2019 roku po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole wychowanków OREW w Rymanowie. Współpraca naszej szkoły z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno Wychowawczym trwa od wielu lat ...


Rozszerzona zawartosc newsa

W dniu 20.03.2019 roku po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole wychowanków OREW w Rymanowie. Współpraca naszej szkoły z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno Wychowawczym trwa od wielu lat i jest bardzo owocna. Dzięki spotkaniom z dziećmi, uczęszczającymi do tej placówki nasi uczniowie mają okazję spędzić miło czas, zawrzeć nowe znajomości a nawet przyjaźnie. Wizyty wychowanków OREW są zawsze dla naszych dzieci dużym przeżyciem i świętem do którego z radością się przygotowują.

Również ostatnia wizyta uczniów z Orew była bardzo udana. Podczas spotkania wszystkie dzieci otrzymały list od Pani Wiosny, która prosiła ich o uwolnienie jej z zimowej pieczary. Uczniowie dostali od niej zadania do wykonania. Ich wykonanie gwarantowało uwolnienie Pani Wiosny i jej szybkie przyjście.

Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy które miały nie tylko rozwiązywać zadania ale przede wszystkim integrować się. No i ….udało się! Wszyscy wspaniale współpracowali ze sobą, współzawodnictwo i doping były ogromne a zabawa - naprawdę niesamowita. Po licznych zmaganiach uczniom udało się wykonać powierzone zadania i tym samym uwolnić Panią Wiosnę.

Zmęczeni uczestnicy udali się na zasłużony poczęstunek aby zregenerować siły i przygotować się do następnego zadania. Druga część spotkania miała bowiem charakter warsztatowy. Uczniowie zostali zapoznani z ideą akcji charytatywnej Pola Nadziei. Opowiedziała dzieciom o tym pani Marta Tomkiewicz, która następnie pokazała im jak można wykonać piękne papierowe żonkile, które będą rozprowadzane wśród mieszkańców Rymanowa. Pieniądze uzyskane z tej akcji powędrują do krośnieńskiego hospicjum i wspomogą akcję Pól Nadziei.

Uczniowie po krótkim pokazie sposobu wykonania żonkili zabrali się ochoczo do pracy. Aż miło było popatrzeć jak pięknie integrują się wszyscy uczestnicy warsztatów, jak sobie pomagają i lepiej się poznają. To był naprawdę wspaniały widok!!! Efektywność tej współpracy można było wkrótce zobaczyć ponieważ uczestnicy warsztatów przygotowali bardzo dużo pięknych żonkili.

Jednak w końcu przyszedł czas pożegnania naszych gości. Nasze spotkanie dobiegło końca.

Bardzo dziękujemy Paniom wychowawczyniom z OREW za chęć podtrzymywania współpracy z uczniami szkoły podstawowej w Rymanowie, wszelką pomoc oraz wszystkie dowody sympatii z ich strony. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani dyr. Zuzanny Wojtoń – dyrektorki ośrodka oraz do Pani Marioli Sokołowskiej, zajmującej się współorganizacją spotkań naszych dzieci .

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym gościom –wychowankom OREW za wspólnie spędzony czas, za Wasz uśmiech i serce na dłoni. Czekamy z niecierpliwością na Waszą kolejną wizytę w Szkole Podstawowej w Rymanowie.


Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej W Rymanowie.