Sukcesy naszych gimnazjalistów
Dodane przez webmaster dnia 28 marzec 2019 16:19:47


Wiadomym faktem jest, iż gimnazja w polskich szkołach funkcjonują ostatni rok.Jest to rok szczególny dla trójki naszych gimnazjalistów, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągnęli spore sukcesy w konkursach przedmiotowych ...


Rozszerzona zawartosc newsa
"Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb."

Jan Paweł II


Wiadomym faktem jest, iż gimnazja w polskich szkołach funkcjonują ostatni rok. Jest to rok szczególny dla trójki naszych gimnazjalistów, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągnęli spore sukcesy w konkursach przedmiotowych. Można by rzec, że konkursy kuratoryjne, bo o nich mowa są odpowiednikiem olimpiad przedmiotowych w szkołach średnich. Dwójka uczniów zdobyła tytuł laureata, czyli najwyższe podium, a jeden z nich otrzymał tytuł finalisty. Tytuł laureata zwalnia z pisania odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego i tym samym otrzymania wyniku 100% na egzaminie. Nasi uczniowie chodzą aktualnie do trzeciej klasy gimnazjum, a są to :

Kinga Gierula – konkurs historyczny – laureat

Kacper Menet – konkurs z języka angielskiego – laureat

Norbert Krukar – konkurs fizyczny – finalista

Tak dobre lokaty uczniów są w pełni zasłużone. Zapracowali oni na nie swą ciężką pracą, determinacją, ale i pasją. Zagadnienia do konkursów często wykraczają poza program nauczania, także każdy uczeń z tej trójki mocno pracował na swój sukces. Wszyscy bardzo się cieszymy z ich sukcesów i życzymy aby w przyszłym roku szkolnym znaleźli się w gronie prymusów, finalistów i laureatów wszelakich konkursów i olimpiad przedmiotowych.


Marcin Kielar – nauczyciel fizyki w ZSP Rymanów